вологість:
тиск:
вітер:
До психологічного відновлення військових залучатимуть цивільних — МОУ підготувало нову модель підтримки
Міністерство оборони України активно працює над створенням чіткої та ефективної системи психологічної підтримки для військовослужбовців.
Це так само важливо, як добре екіпірування чи надійна зброя, зазначають у пресслужбі МОУ.
«Ми хочемо, щоб піклування про наших військових було системним та тривалим. Не тільки тоді, коли вони на передовій, а й коли повертаються додому. Система підтримки здійснюється на п’ятьох рівнях та охоплює всі етапи військової служби — від першого дня до повернення в цивільне життя», — зазначив начальник Управління психологічного забезпечення полковник Олег Мукан.
Система психологічної підтримки та відновлення включає:
- самодопомогу та підтримку «рівний-рівному» — коли побратими допомагають один одному
- допомогу в підрозділі (роті, батальйоні) — офіцерами психологічної підтримки персоналу
- відновлення на рівні бригади або полку (групи контролю бойового стресу та групи психологічного супроводу й відновлення) — в пункті психологічної допомоги
- професійну допомога в тилу у спеціалізованих закладах
- глибоке психологічне відновлення — у лікувальних установах поза районом бойових дій.
Для того, щоб система працювала повноцінно, Управління психологічного забезпечення Міноборони також підготувало проєкт наказу «Про затвердження Порядку надання психологічної допомоги військовослужбовцям у системі Міністерства оборони України».
Документ стане дорожньою картою для фахівців, які працюють з військовими, та допоможе нашим захисникам швидше повертатися до емоційної рівноваги. Зокрема, реалізація проєкту дозволить психологічним службам у військових частинах набути суб’єктності та повноважень в єдиній багаторівневій системі психологічної підтримки. Це зміцнить їхню спроможність працювати в умовах війни та зменшить навантаження на медичну систему.
Документ також унормовує питання організації психологічної допомоги військовослужбовцям з урахуванням стандартів НАТО та досвіду, який отримали психологічні служби Збройних сил України під час війни.
Проєкт чітко визначає:
- які сили та засоби можуть бути задіяні для надання психологічної допомоги
- алгоритм залучення цивільних психологів
- залучення ресурсу Міністерства у справах ветеранів
- визначення видів психологічної допомоги та її практична реалізація.
«Психологічна підтримка має відбуватися не лише після бойових дій, а й на етапі, коли травма не закріпилася. Тому військові психологи вже сьогодні активно працюють в підрозділах, проводячи превентивну роботу та допомагаючи при перших ознаках у кризових ситуаціях. Це дозволяє зменшити ризик розвитку ПТСР та своєчасно підтримати тих, хто пережив психотравмуючу подію», — додав Олег Мукан.

Новини рубріки

СБУ затримала підполковника запасу ЗСУ, який шпигував за військовими на замовлення ФСБ
08 липня 2025 р. 13:57

Від сайту знайомств до теракту: у Рівному жінка збиралася підірвати популярний готель
08 липня 2025 р. 13:35