Франція купує тисячу дронів у стартапу, якому лише 14 місяців: що це за дрони з ШІ, якими Harmattan AI їх так підкорила

09 липня 2025 р. 16:32

09 липня 2025 р. 16:32


Французька компанія Harmattan AI повідомила про укладання угоди з міністерством оборонних закупівель Франції (DGA). У пресрелізі DGA йдеться про придбання 1000 безпілотників, які мають бути поставлені до кінця 2025 року.

Повідомляється, що пріоритет оснащення цими дронами армії Франції буде надаватись тим підрозділам, які будуть брати участь у навчаннях Orion 2026. Ці дрони будуть застосовуватися для навчання та оперативної підготовки бійців роботі з дронами на полі бою.

Що цікаво, Harmattan AI це дуже молода компанія, яка була заснована всього 14 місяців тому у квітні 2024 року. Проте, попри такий малий вік, компанія вже має у своєму арсеналі декілька безпілотних рішень, що дійсно можуть бути актуальними в умовах сучасної війни.

Наразі не повідомляється, які саме дрони Франція замовила, проте ймовірно це буде розвідувальний дрон SONORA, який компанія позиціонує як рішення для проведення навчань, бо керування ним легке, коштує не багато, а піхота набирається досвіду з взаємодії із безпілотниками на полі бою. До того ж у DGA у своєму пресрелізі розмітили саме його зображення.

Розвідувальний дрон SONORA

SONORA хоч і здатний літати на відстань всього у 5 км, але обладнаний штучним інтелектом для розпізнання цілей, може перебувати в повітрі до 40 хвилин а також здатний діяти в умовах відсутності сигналу GNSS. Це своєрідний військовий аналог дронів квадрокоптерного типу MAVIC, але дешеве.

До того ж SONORA це повністю модульний дрон, який можна швидко полагодити навіть в польових умовах, замінивши несправний елемент на новий. І попри такі характеристики, як оголошують в компанії, він дешевий, адже виготовлений з простих матеріалів та обладнаний досить простим і масовим обладнанням.

Крім дрона SONORA, компанія має ще однин безпілотник SAHARA, який обладнаний радіолокаційною системою для здійснення SAR картографування у будь-яку погоду. Він також має невеликі розміри, може злітати вертикально, і теж обладнаний штучним інтелектом, який покращує якість зображень та видаляє з них артефакти.

Приклад SAR зображення яке може отримати дрон SAHARA

І останній безпілотник, який наразі пропонує компанія, це зенітний дрон GOBI, головною особливістю якого є відсутність бойової частини, а ураження цілі відбувається тараном у найвразливішу точку цілі, яку визначає штучний інтелект. Запуск відбувається зі спеціального контейнера, а пошук цілі здійснюється за допомогою радіочастотних детекторів.

Пускова установка зенітного дрона GOBI

GOBI має швидкість у понад 230 км/год, дальність застосування 5 км, час польоту 2 хвилини, а енергію при ударі об ціль близько 4000 джоулів. Загалом всі вони є цікавими зразками дронів, особливо зважаючи на те, що компанія робила акцент на масовість та дешевизну. Тому не дивно у них так швидко з’явився клієнт, який розуміє тенденції сучасної війни і хоче підготувати свою армію до цього.

Франція купує тисячу дронів у стартапу, якому лише 14 місяців: що це за дрони з ШІ, якими Harmattan AI їх так підкорила

Франція купує тисячу дронів у стартапу, якому лише 14 місяців: що це за дрони з ШІ, якими Harmattan AI їх так підкорила

Джерело: defence-ua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua