вологість:
тиск:
вітер:
У Литву залетіла російська "Гербера" з пінопласту, яку не лише не збили - не змогли ідентифікувати та оцінити загрозу
На території Литви, сьогодні, 10 липня, впав черговий російський дрон, який не був збитий. Як повідомляють збройні сили країни, близько 11:30 він був помічений у районі прикордонної застави Кена на межі з Білоруссю, що у 30 км від Вільнюсу.
Як зазначено, попри те, що у повітрі з патрульною місію знаходились винищувачі країн НАТО, поки їх хотіли направити на перехоплення об'єкта, він вже впав. Щодо самого дрона, то офіційно зазначено, що цей "об'єкт схожий на саморобний виріб і не становить загрози".
З боку Defense Express у цій ситуації можемо лише зазначити, що до Литви прилетів російський дрон "Гербера" , який росіяни використовують у ролі хибної цілі. Це той самий дрон з фанери та пінопласту, який з'явився ще літом 2024 року. При цьому у цій "Гербері" китайське коріння .
Водночас те, що він не був збитий - традиційна ситуація для країн НАТО, яка вже давно не викликає здивування. В цій ситуації занепокоює більше навіть не те, що литовські військові одразу не ідентифікували цей дрон. Зрештою, за бюрократичною процедурою спочатку треба провести експертизу.
Проблема у фразі, що "саморобний виріб і не становить загрози". Бо у РФ почали встановлювати у ці пінопластові дрони-хибні цілі "Гербера" бойові частини ще на рівні лютого 2025 року . І саме тому українські служби постійно наголошують, що навіть російські хибні цілі можуть нести бойові частини вагою до 3-5 кг, а тому при знаходженні будь-якого дрона чи його уламків необхідно повідомити рятувальників, не чіпати та не наближатись. І про цю загрозу в Україні, знають навіть діти.
Водночас ця інформація, тим паче щодо масових засобів, які використовує РФ, виявляється є сюрпризом навіть для збройних сил Литви. Бо інакше, за тими самими процедурами безпеки мирного часу, обстеження дрона на предмет вибухівки, а також висновок щодо його безпечності, робився зовсім інакше.
Зокрема, замість наявних фото з зображеннями зблизька, скоріш за все, було б вказано про детальне обстеження об'єкта, а на фото була б зафіксована робота саперів. Знову ж, за протоколами безпеки мирного часу.
Щодо самої причини того, що російська "Гербера" долетіла аж до Литви, то сьогодні ворог одразу після чергової нічної атаки знову почав запускати свої дрони, які були помічені у повітряному просторі України з, приблизно, 10 години ранку.
Водночас ситуації, коли російські БПЛА під дією українського РЕБ починаються летіти на північ, тобто або повертатися у РФ, або летіти у Білорусь, була доволі регулярною ще у 2024 році. Більше того, у вересні один зі справжніх "Шахедів" прилетів до іншої балтійської країни - Латвії, де впав без наслідків. Тоді у Ризі заявили, що це "неможливо розглядати, як ескалацію, бо ціллю була не Латвія".

Новини рубріки

Збирав інформацію про волонтерів — 15 років отримав адвокат з Київщини, який працював на фсб
10 липня 2025 р. 21:47

Росія планує затягувати війну - Зеленський
10 липня 2025 р. 21:25

Українці скинули їм воду, а росіяни — вибухівку: двоє окупантів здалися в полон дрону
10 липня 2025 р. 21:20