Безпілотні койоти патрулюють бази США: кумедне рішення з мільйонною економією

11 липня 2025 р. 10:03

11 липня 2025 р. 10:03


Інженерний корпус армії США випробовує робо-койотів, які мають патрулювати територію військових аеродромів. І попри такий досить кумедний дизайн, ці дрони мають запобігти багатомільйонним збиткам у повітряних силах, а можливо й збережуть життя.

Річ у тому, що на аеродромах, як і на будь-якій відкритій ділянці місцевості часто літають птахи, яких не рідко збивають літаки під час зльоту. В наслідок такого збиття пошкоджується корпус та можуть вийти з ладу певні системи.

Внаслідок таких пошкоджень, в кращому випадку літак буде вимушений скасувати рейс та відправитися на перевірку і ремонт, а це час та гроші. в гіршому же випадку може постраждати чи навіть загинути пілот, або взагалі літак розіб'ється. І такі збитки можна оцінити у багато мільйонів доларів.

У США цим питанням активно почали займатися з 1970-х років, розпочавши програму USAF BASH, і з того часу випадків зіткнень літаків з птахами стало на 70% менше. Проте цього все одно не достатньо, адже загроза все ще залишається достатньо великою.

Зіткнення F-16 з птахами

Зараз щоб уникнути таких випадків різними засобами відганяють птахів від аеродрому, або зменшують їх популяцію навколо. Для цього зазвичай застосовують динаміки з завчасно записаними звуками хижих птахів і птахів у стресі, спеціально тренованих собак, піротехнічні пристрої та силуети хижаків.

Також щоб запобігти появі птахів навколо аеродрому вирубають дерева, прибирають кущі, коротко стрижуть траву та прибирають водойми або приводять їх у гарний стан, щоб зменшити кількість комах. Все це дійсно дієві методи, але як виявилось - недостатньо.

Зіткнення вантажного літака з птахами

Тому в армії США шукають інші способи протидії, як от робособаки. Їх тестували на декількох аеродромах, проте вони виявились абсолютно не дієвими та дуже дорогими, птахи просто не вбачали в них небезпеки через їх низьку швидкість та не реагували на них.

Тому вони вигадали ще один засіб - робо-койотів. Фактично це звичайна іграшкова машинка на яку встановили опудало койотів, але через свою високу швидкість порівняно з робособаками та більш небезпечний зовнішній вигляд вони мають стати дієвішим засобом.

Робо-койоти для охорони аеродромів від птахів

До того ж вони мають дуже низьку вартість, що дозволяє розмістити на одному аеродромі одразу зграю таких дронів. І тут також варто звернути увагу на те, що армія США хоче зробити їх повністю автономними.

Тобто робо-койоти будуть самостійно патрулювати територію аеропорту та лякати птахів, а після того, як батарея розрядиться, вони самі поїдуть на зарядну станцію. Щоб ці дрони й самі не стали завадою для літаків, ймовірно, вони обладнані GPS з виділеними забороненими зонами у вигляді злітно-посадкових смуг.

Безпілотні койоти патрулюють бази США: кумедне рішення з мільйонною економією

Безпілотні койоти патрулюють бази США: кумедне рішення з мільйонною економією

Джерело: defence-ua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua