вологість:
тиск:
вітер:
У Житомирі ліквідували схему з оформлення фіктивної інвалідності для військовозобов’язаних
Правоохоронці повідомили про підозру завідувачці відділення однієї з лікарень Житомира та її спільниці, котрі фальсифікували документи щодо призначення групи інвалідності.
Про це повідомили на офіційному сайті Державного бюро розслідувань.
Працівники ДБР за сприяння Нацполіції встановили, що незаконну діяльність фігурантки почали з жовтня 2024 року. Завідувачка відділення входила до складу експертної команди лікарні, яка наразі замість МСЕК визначає і присвоює інвалідність. Вона виготовляла для охочих низку медичних документів, у тому числі історію хвороби з підробленими даними.
Загальне рішення про призначення групи інвалідності приймалося на підставі цих документів та за активної участі завідувачки відділення, яка впливала на інших лікарів.
Посередниця проводила всю комунікацію з потенційними клієнтами. Вартість такої «послуги» складала 5,5 тис. доларів США з кожної особи. За попередніми даними, фігуранти могли виготовити фальшиві документи для понад 100 військовозобов’язаних.
Наразі слідство встановлює повне коло медиків та посадовців, які могли бути залучені до оборудки.
Завідувачка відділення підозрюється в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), її спільниця — в одержанні коштів за вплив на прийняття рішення (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Раніше АрміяInform повідомляла про затримання чиновника, що «заробляв» на ухилянтах та іноземних мігрантах, продаючи фейкові документи.

Новини рубріки

Зеленський: Працюємо із партнерами над постачанням та виробництвом зброї
11 липня 2025 р. 21:02

Кім Чен Мир — на Харківщині знищили корейську систему залпового вогню
11 липня 2025 р. 20:59

Безсмертна класика — як працює САУ «Акація»
11 липня 2025 р. 20:59