вологість:
тиск:
вітер:
Для оновлення стратегічного B-1 у США зробили те саме, що в Україні з Су-27 та МіГ-29 - встановили новий пілон
Для стратегічних бомбардувальників B-1B Lancer повітряні сили США замовили нові пілони, так звані LAM - Load Adaptable Modular Pylon (модульний пілон з адаптивним навантаженням). Він призначений для розширення номенклатури боєприпасів, які несе цей літак, при цьому робить це найменш витратним способом.
Загальний бюджет на закупівлю неоголошеної кількості пілонів у Boeing, яка є їх розробником, складає 78,7 млн доларів, з яких 10 будуть виплачені ще у 2025 році, а решта у наступному. Нагадаємо, що B-1B Lancer з пілонами LAM пройшов успішні випробування у 2024 році й завдяки цьому дійсно має стати ще небезпечнішим.
Це рішення, на яке звернув увагу Aviationist , названо короткостроковим забезпеченням потреб та необхідно для зниження ризиків забезпечення можливостей стратегічної авіації через перехід на новітній B-21 Raider за 700 млн доларів кожен .
З боку Defense Express зазначимо, що потреба у цих пілонах для B-1B Lancer пов'язана із концептуальною проблемою літака, який, у муках створювався з 1970 року, переглядався, був скасований та відновлений. Але однією з проблем літака є три бомбовідсіки, в які чудово влазить велика кількість бомб. Наприклад, 84 Mk 82 по 227 кг, хоча літак має максимальне навантаження до 34 тонн.
Але через малі габарити бомбовідсіків туди погано влазять крилаті ракети. Бо стандартне навантаження - це 24 AGM-69 SRAM довжиною 4,3 метра на барабанному тримачі CSRL (Common Strategic Rotary Launcher). Але ці ракети зняли з озброєння у 1993 році. А для запуску лише 8 доволі старих AGM-86 необхідно об'єднувати два передніх бомбовідсіки, що на практиці ніхто не робить. І враховуючи габарити відсіків у них можливо встановити лише 24 тактичних AGM-158 JASSM.
Тому не просто для збільшення кількості ракет, які може нести цей літак, а й для розширення арсеналу літака сучасними зразками й був обраний пілон LAM. І ситуація, коли літак не може - пілон допоможе, може нагадати засіб адаптації західного авіаційного озброєння до радянських винищувачів Повітряних сил України. Хоча там й була зовсім інша проблема, а не питання габаритів.
Пілон LAM дозволяє нести два авіаційних боєприпаси вагою 2000 фунтів (900 кг), або один вагою 5000 фунтів (2250 кг). Загалом на B-1B Lancer можна встановити шість таких пілонів. При цьому опція з максимальною вагою необхідна для встановлення на літак нових гіперзвукових ракет.
Цікаво, що пілон LAM був у ініціативному порядку розроблений Boeing для випробування з B-1 нової ракети AGM-183 ARRW, яку скасували, а нещодавно - відновили. Окрім того, цей пілон має дозволити B-1 нести ракети вже без огляду на їх габарити, що дійсно розширює можливості цього бомбардувальника.

Новини рубріки

На війні загинув доброволець з Угорщини
12 липня 2025 р. 15:49

Байка про «червону ртуть»: російські спецслужби воскресили радянську нісенітницю у Сирії
12 липня 2025 р. 15:24