вологість:
тиск:
вітер:
Росія атакувала Україну "Орєшніком" один раз - ГУР
ГУР вважає, що удар ракетою середньої дальності "Орєшнік" був одиничним — коли Росія намагалася атакувати у листопаді 2024 року Дніпро. Підтверджених даних про повторні атаки не було, повідомив на запит видання LIGA.net керівник одного з управлінь воєнної розвідки Андрій Юсов.
"Підтвердженої інформації щодо інших спроб [після 21 листопада 2024-го] застосування противником БРСД "Орєшнік" по території України немає", — заявив він.
Так само немає підтверджених даних щодо подальших навчань та випробувань цього озброєння, зауважив Юсов.
Також співробітник Головного управління розвідки пояснив, що окупанти застосували "Орєшнік" для удару по Дніпру, аби створити тиск на Україну та партнерів.
Повторне застосування такої зброї по Україні залежатиме від рішення російського диктатора Володимира Путіна, зауважив представник розвідки.
Юсов підтвердив, що "Орєшнік" є експериментальним варіантом міжконтинентальної балістики РС-26 "Рубіж" й не виготовлявся серійно. Щодо інших характеристик Юсов навів такі дані: дальність до 5500 кілометрів (окупанти заявляли про 6000 км), швидкість – понад 5 махів або 6000 км/год (ГУР раніше повідомляло, що на кінцевій ділянці траєкторії швидкість становила 11 махів – більш ніж 13 400 км/год).
Інформація про можливе повторне застосування "Орєшніка" з'являлась у грудні та лютому. В останній місяць 2024-го про таку загрозу заявляло Міністерство оборони США, а ГУР у відповідь зазначало, що від росіян "можна очікувати чого завгодно", й закликало не нехтувати небезпекою.
Того місяця двічі перекривався повітряний простір над полігоном Капустін Яр, звідки запускався "Орєшнік" по Дніпру. Тоді ж російський диктатор Путін також погрожував застосувати це озброєння, після чого президент Зеленський нецензурно вилаявся щодо нього.
За два місяці після цього Центр протидії дезінформації спростовував дані, що ширились в інтернеті, нібито РФ запускала "Орєшнік" для атаки по Україні, але той впав і розірвався на території окупантів. У травні окупанти знову на три дні перекривали повітряний простір над Капустіним Яром.
У червні Зеленський повідомляв, що більшість російських підприємств, які залучені до виробництва "Орєшніка", досі не під санкціями, й анонсував, що Україна та партнери виправлять це.
Раніше повідомлялося, що російська армія вже двічі використовувала експериментальну балістичну ракету середнього радіуса дії "Орєшнік" ("Кедр") для атак на Україну. Перший удар, який стався 21 листопада, був по Дніпру, тоді як другий виявився невдалим. Один із можливих напрямків подальшого застосування цієї ракети – Київ або західна частина країни. Другий запуск ракети, як повідомляли тоді джерела, нібито відбувся 23 листопада, однак вона не долетіла до цілі.
Втім, експерти кажуть, що Кремль, схоже, використовує запуск ракети, щоб нагнати страх, що він може застосувати ядерну зброю проти України. Зокрема це було реакцією на дозвіл США Києву бити американськими ракетами по території України.
Нагадаємо, 21 листопада Росія атакувала Дніпро експериментальною балістичною ракетою середнього радіуса дії "Орєшнік" ("Кедр"), яка може нести ядерний боєзаряд . Зараз в агресора є від двох до десяти таких боєголовок, а для початку серійного виробництва потрібно провести щонайменше десять випробувань. Не виключено, що одним з таких тестувань була атака на "Південмаш", адже на місці прильоту знайшли уламки телеметрії, необхідної для вимірювання параметрів польоту.

Новини рубріки

Курщина без арти — тероборонці знищили 6 російських гармат на території ворога
12 липня 2025 р. 20:32