Не просто жити, а користуватися: як працює реконструктивна хірургія для військових

12 липня 2025 р. 20:04

12 липня 2025 р. 20:04


Підполковник медичної служби В’ячеслав Зінченко розповів про розвиток реконструктивно-пластичної хірургії у Військово-медичному клінічному центрі.

Про це йшлося в його інтерв’ю на «Суспільне.Новини».

«На початку повномасштабної війни ми стикнулися з великою кількістю пацієнтів із важкими ушкодженнями тканин — коли бракує кістки, нервів, м’яких покривів. Прості шви не допоможуть. Альтернатива без реконструкції — ампутація. Завдяки допомозі британських колег ми відкрили відділення, яке може робити весь спектр таких операцій», — розповів лікар.

За його словами, головна мета — не лише естетика, а відновлення функції.

«Військовий повинен не просто жити — він має знову користуватися рукою, їсти, тримати дитину на руках. Для цього потрібні багатогодинні, дуже делікатні операції. Ми працюємо з судинами діаметром 1–2 міліметри під мікроскопом», — пояснив він.

Зінченко зазначив, що завдяки підтримці іноземних партнерів вдалося підняти рівень підготовки українських військових хірургів.

«До нас приїжджають команди з-за кордону — хірурги, анестезіологи, медсестри — і проводять спільні операції, діляться знаннями. Це дає змогу швидко навчати колег із інших госпіталів, щоб по всій країні військові могли отримати висококваліфіковану допомогу», — підкреслив він.

Як повідомляла АрміяInform, на фронті військові можуть навіть не помічати симптомів інфаркту: військовий хірург про специфіку роботи .

Не просто жити, а користуватися: як працює реконструктивна хірургія для військових

Джерело: armyinform.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua