вологість:
тиск:
вітер:
У Польщі не вірять у те, що ЗСУ витрачають по 4-9 тисяч боєприпасів на добу - і це про рівень PGZ та міноборони
У Польщі доволі цікавим чином підійшли до обрахунку власних потреб у артилерійських боєприпасах та їх покриття власними виробничими потужностями. При цьому мова йде про керівництво Polska Grupa Zbrojeniow (PGZ), яка є найпотужнішим об'єднанням польського ОПК, яке вже посилається на розрахунки власного міністерства оборони.
І загалом у Польщі поставлено під сумнів ті цифри витрат артилерійських боєприпасів, які пов'язані з ЗСУ, Силами оборони України та загалом війною проти РФ. Про це прямо заявив віце-президент PGZ Аркадіуш Бак [Arkadiusz Bąk] в інтерв'ю польському виданню Money .
Зокрема він зазначив, що у планах PGZ виробляти від 150 до 180 тисяч 155-мм боєприпасів. Тобто виробляти по 12,5-15 тисяч одиниць на місяць і це мають бути сучасні зразки із донним газогенератором.
А от на питання, чи не мало це, якщо, "Україна використовувала від 4 до 6 тисяч 155-мм боєприпасів, а під час загострень до 9 тисяч на добу", Аркадіуш Бак заявив, що ці дані "значно завищені".
"Якщо підрахувати, скільки гаубиць та їх ресурс, виявиться, що всі вони потребують щотижневого ремонту. Ці цифри значно завищені, як і всі дані воєнного часу. Дані, які ми отримуємо від наших військових, які перевіряються завдяки доступу до першоджерела, складно порівняти з українською військовою інформацією або навіть журналістською інформацією", - заявив віце-президент PGZ.
Який далі уточнив, що Україна активно використовує 152-мм артилерію, з дальністю вогню до 17-18 км, а от перевага польських снарядів у тому, що це нові зразки підвищеної дальності, які дозволяють стріляти на 40 км. На додачу, він підкреслив, що реальними оцінками польських потреб займається Інспекція із забезпечення збройних сил і показники PGZ їх цілком влаштовують.
З боку Defense Express, на тлі цього можемо лише привести верифіковані дані, які стали публічні під час трансляції 20 серпня 2024 року доповіді Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Станом на літо 2024 року Україна використовувала в середньому 14,6 тисячі артилерійських боєприпасів, а РФ - 44,5 тисячі щоденно.
Навіть якщо врахувати те, що значна кількість з них це дійсно снаряди радянських зразків, і не лише 152-мм, а й 122-мм, то все одно мова йде про те, що Сили оборони України витрачали, як мінімум рік тому, тисячі 155-мм боєприпасів щоденно.
При цьому частину із них - тих самих сучасних, із донним генератором, які дозволяють вести вогонь на 40 км із сучасних 155-мм артилерійських систем із довжиною ствола у 52 калібра та цифровими системами управління вогнем. Тобто, розповіді про те, що от у Війську Польському все на іншому рівні - доволі дивні. Як і незнання того, що українські військові дійсно розстрілюють стволи артсистем вище за будь-які норми мирного часу. І роблять це не від хорошого життя.
Зрештою, головним питанням, але вже для поляків, має бути, а чи дійсно ті оцінки потреб справедливі. Чи може вони сформовані виходячи з того, що просто у розпорядженні збройних сил Польщі зараз лише приблизно 140 одиниць 155-мм САУ - корейських K9A1 та власних Krab.
А Україна лише причіпних M777 отримала близько 200. А ще є інші причіпні 155-мм гармати, включно із вітчизняною "Богданою-БГ" , яка вже масово постачається до війська. І також звісно величезною кількістю САУ майже всіх моделей з усього світу. А тому, цілком можливо, що й кількість 155-мм артилерії в Україні разів у 4-5 більша ніж у Польщі.

Новини рубріки

Плащ-пальто — не виживе ніхто: знищили російських штурмовиків, які хотіли стати непомітними
15 липня 2025 р. 22:22

Феєрверк з самохідки — наші пілоти видовищно знищили російську далекобійну гармату
15 липня 2025 р. 21:54

Дрон підкрався непомітно — російські штурмовика помирають здивованими
15 липня 2025 р. 21:54