Франція не приєднається до механізму закупівлі зброї в США для України: Politico назвало причину

16 липня 2025 р. 11:34

16 липня 2025 р. 11:34


Європейські лідери змушені швидко вчитися працювати з президентом США Дональдом Трампом. Немає кращого доказу цього, ніж заява Трампа про “угоду”, в межах якої європейські союзники купуватимуть у Штатів зброю для її подальшої передачі Україні , в той час як НАТО координуватиме поставки. Але, як повідомляє Politico , не всі європейські країни підтримують таку “схему”.

Під час зустрічі з Трампом в Овальному кабінеті генсек НАТО Марк Рютте назвав чотири країни Північної Європи на додаток до Великої Британії та Нідерландів, які підтримують механізм закупівлі та подальшого постачання американської зброї Києву. Однак Франція, президент якої Еммануель Макрон вже давно наполягає на тому, щоб європейці посилювали власну оборонно-промислову базу за рахунок закупівель безпосередньо на європейському континенті, не увійшла до цього списку.

За словами двох французьких чиновників, Париж не приєднається до ініціативи закупівлі американської зброї саме з цієї причини. Уряд Франції також намагається збільшити власні витрати на оборону, скоротити видатки бюджету та зменшити його величезний дефіцит.

Але з огляду на обмеженість європейських виробничих потужностей, уряд канцлера Німеччини Фрідріха Мерца вважає, що купівля американської зброї — це чи не єдиний спосіб швидко забезпечити Україну необхідним озброєнням. Такий підхід демонструє різкі зміни поглядів Мерца, який у ніч своєї перемоги на виборах у лютому пообіцяв зміцнити Європу якомога швидше, щоб “крок за кроком досягти незалежності від США”. Відтоді Мерц змінив риторику, говорячи про віру в відданість Трампа НАТО та важливість трансатлантичних відносин. Канцлер Німеччини швидко визначив, що з Трампом краще мати справу через прагматизм, а не через конфронтацію.

Оголошуючи про новий механізм передачі зброї Україні Трамп також озвучив новий “ультиматум” для РФ, заявивши, що дав Путіну 50 днів, аби той погодився на припинення вогню. Втім, як йдеться в аналізі CNN , такий “ультиматум” Трампа для РФ був далеко не найбільшою заявою, яку міг зробити американський лідер — в України є причини як для надії, так і для розчарування.

Чим насправді керується Трамп у своїй політиці щодо України, аналізував у статті " Трамп проти себе: хто переможе — "домінатор" чи "геній оборудок"? " Олег Шамшур .

Франція не приєднається до механізму закупівлі зброї в США для України: Politico назвало причину

Джерело: zn.ua (Війна)