Наглядова рада АОЗ Міноборони представила іноземним партнерам результати роботи за 100 днів

18 липня 2025 р. 09:46

18 липня 2025 р. 09:46


У Міністерстві оборони України відбулася зустріч Наглядової ради «Агенції оборонних закупівель» із представниками дипломатичних місій.

Про це повідомили в МОУ.

Захід був присвячений першим 100 дням діяльності оновленого складу Наглядової ради, яка відновила свою роботу у квітні 2025 року.

Участь у заході взяли представники G7, НАТО, Європейського Союзу. Наглядова рада презентувала перші результати своєї діяльності та подальші плани.

Наглядова рада відіграє важливу роль у трансформації агенції на ефективну закупівельну організацію, яка забезпечує потреби ЗСУ.

Серед її основних повноважень — затвердження стратегії розвитку, ухвалення ключових політик, нагляд за ефективністю роботи менеджменту, формування системи прозорості та підзвітності тощо.

«Відновлення повноцінної роботи Наглядової ради відбулося у непростому контексті. Високі очікування суспільства та міжнародних партнерів поєднуються з необхідністю побудувати систему у сфері з підвищеними ризиками та значним історичним тягарем. За 100 днів ми створили інституційну основу для запуску повноцінного корпоративного управління в агенції», — зазначив голова Наглядової ради АОЗ Станіслав Гайдер.

Система внутрішнього контролю

Наглядова рада запустила створення повноцінної системи внутрішнього контролю за моделлю «трьох ліній» та незалежного аудиту:

  • обрано незалежного аудитора з ТОП-6 міжнародних компаній — розпочато аудит
  • підготовлено рішення до функціонального аудиту у співпраці з аудиторами НАТО
  • створено підрозділ внутрішнього аудиту, затверджено його положення й запущено публічно відбір керівника
  • призначено заступника директора з питань ризик-менеджменту та комплаєнсу
  • готується технічне завдання для пост-контролю контрактів за критеріями ризику
  • розробляються ключові політики: антикорупційна, етичний кодекс, політика щодо пов’язаних сторін, політика управління ризиками.

«Мета — впровадити зворотний зв’язок між усіма трьома лініями шляхом врахування аудиторських висновків у рішеннях щодо управління, внутрішніх політик та покращенню ефективності, тобто шляхом впровадження критеріїв якості», — пояснив член Наглядової ради Лукаш Столарські.

Оцінка менеджменту та операційна ефективність

Наглядова рада переглянула цілі АОЗ на 2025 рік та затвердила цілі на 2026 рік, погодивши понад 40 показників ефективності (KPI), які охоплюють фінансові, операційні та кадрові напрями, зокрема:

  • виконання контрактів
  • роботу з дебіторською заборгованістю
  • розвиток персоналу
  • управління бюджетом та ін.

Також оновлено контракт із директором АОЗ та запроваджується система оцінки його діяльності. «Ми будуємо системний підхід до оцінки менеджменту. Уже визначено більше десятки KPI, і це лише початок. Цілі закладені як на 2025, так і на 2026 рік», — підкреслила членкиня Наглядової ради Катерина Кузнєцова.

Стратегія розвитку та планування

Одним із головних завдань оновленої Наглядової ради є формування стратегії. За словами члена Наглядової ради генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, вже розпочалася робота з напрацювання пріоритетів до створення нової Стратегії розвитку АОЗ до 2030 року. Попередньо визначено ключові напрями: корпоратизація і оновлення законодавства, трансформація АОЗ у Єдину закупівельну агенцію, посилення міжнародної активності, кадровий розвиток і інституційна спроможність тощо.

Крім того, Наглядова рада вже затвердила інвестиційний та фінансовий план на 2025 рік. Готується Політика корпоративного управління, систему внутрішнього контролю буде оновлено відповідно до міжнародних стандартів.

«Міжнародні партнери очікують від України не лише реформ, а реального прогресу у впровадженні євроатлантичних стандартів в оборонному секторі. Завдання Наглядової ради — забезпечити сталість змін і довіру до системи оборонних закупівель як з боку українського суспільства, так і наших міжнародних союзників», — зазначив Іван Гаврилюк

Інституційна спроможність та прозорість

  • Проведено 17 засідань, ухвалено 107 рішень
  • Обрано голову Ради – Станіслава Гайдера
  • Створено два комітети: з питань призначень і винагород та з аудиту
  • Затверджено юридичного радника, корпоративного секретаря, створено єдину базу документів і систему моніторингу рішень
  • Розробляються політики щодо конфлікту інтересів, публічної комунікації та план розвитку Ради.

На сайті АОЗ створено публічну сторінку Ради з відкритими даними. Розширено перелік інформації, що оновлюється щоквартально: склад, структура, документи, звіти Ради та ключова статистика.

Раніше Наглядова рада провела аналогічні зустрічі з Громадською антикорупційною радою при Міноборони, а також з керівництвом Міноборони.

Наглядова рада АОЗ Міноборони представила іноземним партнерам результати роботи за 100 днів

Джерело: armyinform.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua