Соцдопомога після звільнення з полону: у Мінсоцполітики розповіли, як її отримати

18 липня 2025 р. 15:44

18 липня 2025 р. 15:44


Військові та цивільні українці, які повертаються з полону , можуть розраховувати на безкоштовні послуги в центрах реабілітації й закладах охорони здоров'я після повернення, а їхні рідні можуть користуватися такими послугами і тоді, коли близькі в неволі. Для останніх ця опція не зникає і після повернення родичів, про що розповіли у Мінсоцполітики у відповідь на запит ZN.UA.

"Соціальна послуга чи послуги визначаються індивідуально до потреби кожної окремої людини чи родини", — розповіли у відомстві.

Щоб отримати соціальну допомогу, людина може звернутися самостійно до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, організацій, які надають таку допомогу або центрів надання адмінпослуг. Також надання соціальних послуг після звільнення — протягом трьох днів — можуть ініціювати Координаційний штаб, керівник Центру реінтеграції (також сприяє зустрічі з соцпрацівником) або місцевого медзакладу і фахівці центрів реінтеграції.

Крім того, після виписки з медзакладу звільненого з полону лікуючий лікар може надати рекомендації щодо необхідності соціальних послуг, в тому числі щодо влаштування до соціальних закладів. Лікарі-психологи, відповідно, можуть надавати рекомендації щодо подальшої психологічної допомоги сімейним лікарям та відповідним службам у військових частинах.

"Для кожної звільненої з полону людини та її родини визначається фахівець соціальної сфери або кейс-менеджер, який допомагає в організації соціальних послуг та інших допомог", — розповіли у міністерстві.

Що потрібно, аби повернення з полону стало початком нового життя, а не повторною травмою? Якими є процеси реінтеграції? Про це військовослужбовиця, психологиня ЗСУ Олена Сек в інтерв’ю "Повернення з полону: що чекає на захисників після обміну?" розповіла редакторці відділу "Соціум" Аллі Котляр .

Соцдопомога після звільнення з полону: у Мінсоцполітики розповіли, як її отримати

Джерело: zn.ua (Війна)