вологість:
тиск:
вітер:
Якщо німці таки зроблять ЗРК IRIS-T SLM зі штучним інтелектом проти балістики, то це точно треба на тест в Україну
В одній з наших публікацій ми раніше розповідали про те, що у ЗРК IRIS-T SLM інтегрують штучний інтелект через проблему з балістичними та гіперзвуковими ракетами.
А в розвиток цієї теми хочемо зробити такий наголос - якщо німці таки зроблять цей ЗРК зі штучним інтелектом, то було б цілком доречно випробувати цей комплекс на полі бою в Україні. Тим більш, що для такого уже є відповідна ініціатива зі сторони нашої країни, про що в свою чергу пишуть західні ЗМІ.
Україна дозволить іноземним оборонним компаніям випробовувати свої новітні зразки озброєння безпосередньо на передовій. Про що йдеться у відповідній заяві від платформи Brave1 для агентства Reuters.
Заявляється, що перелік пріоритетів для таких випробувань - системи протиповітряної оборони, зокрема "нові можливості ППО", перехоплювачі дронів, системи наведення зі штучним інтелектом та будь-які рішення по боротьбі з керованими авіабомбами. Також в цей перелік входять наземні та морські безпілотники, системи обміну даними, які дозволять збільшити точність стрільби "класичних" артилерійських систем.
Схема випробувань виглядатиме так - ті чи інші компанії-виробники надсилатимуть свою зброю до України, будуть проводити он-лайн навчання по експлуатації та застосуванню; а сам процес тестування будуть проводити наші військові, котрі формуватимуть та надсилатимуть відповідні звіти.
Поки що заявляється лише в загальних рисах, що гравці західного ОПК мають інтерес до проведення випробувань за такою схемою, без конкретних вказівок на назви.
По суті, маємо певне переформатування концепції "полігону для новітнього озброєння в Україні", котра тепер отримала більш вираженіший акцент, аніж порівняно з початком повномасштабного вторгнення.
Як можемо зауважити, вище йде мова про випробування усіх можливих технологічних рішень, котрі мають вирішити базові проблеми - протиповітряна оборона, засоби для боротьби проти російських КАБів, масштабування застосування безпілотників для стримування рашистів тощо. Тобто мова про вирішення саме тих проблем для нас, котрі на даний момент дають можливість російським окупантам просуватись вперед.
Формулювати концепцію саме як "полігон" в даному випадку доречно, оскільки тут мова скоріше про формат перевірки та "відсіювання" рішень, які будуть життєздатними, або ж ні.

Новини рубріки

Замість «визволення» — зношеність на 80%: окуповані Кадіївка та Алчевськ лишилися без води
20 липня 2025 р. 14:02