Як вийшло, що Румунія за 1 рік так і не почала будувати пороховий завод разом з Rheinmetall, та що буде далі

24 липня 2025 р. 15:41

24 липня 2025 р. 15:41


Один із поточних напрямків оборонної співпраці Румунії та німецького оборонного концерну Rheinmetall передбачає зокрема проект по будівництву заводу з виробництва пороху, загальний кошторис - 500 мільйонів євро, робота об’єкта має стартувати за два роки після початку будівництва.

Поточна проблема полягає в тому, що через особливості румунської бюрократії практична робота над цим проектом "висить" уже 1 рік, і це попри те, що із казни уже було виділено 47 мільйонів євро. Про це пише портал Defense Romania.

Автори видання з посиланням на слова міністра оборони Іонуца Муштяну деталізують, що головна проблема виявилась із виділенням землі під будівництво цього заводу, і це в свою чергу стало предметом окремого розслідування в парламенті країни.

Однак на цьому тлі окремо цікаво, що попри описаний бюрократичний нюанс німецький концерн Rheinmetall планує вести співпрацю з Румунією і за іншими перспективними напрямками співпраці.

Один із таких напрямків - модернізація чотирьох наявних в румунських збройних силах зенітно-артилерійських установок Oerlikon GDF-003 калібру 35-мм, в рамках контракту на 328 мільйонів євро, який був укладений ще в 2023 році. Заявляється, що в рамках цього проекту ці установки начебто будуть доведені до функціоналу, аналогічного зенітно-артилерійським установкам Skynex, зокрема за рахунок модернізації апаратури управління стрільбою.

Як вийшло, що Румунія за 1 рік так і не почала будувати пороховий завод разом з Rheinmetall, та що буде далі

Крім того, Rheinmetall також пропонує свою KF41 Lynx в рамках конкурсного відбору румунської армії на 246 бойових машин піхоти загальною вартістю 2,5 мільярдів євро.

Тим більш, що цей німецький концерн в 2024 році придбав контрольний пакет в 72,5% румунського виробника військової техніки Automecanica Mediaș SRL , який тепер отримав назву Rheinmetall Automecanica та буде спеціалізуватись на виробництві та обслуговуванні військових вантажівок, бойових машин піхоти та систем протиповітряної оборони.

Раніше Defense Express писало про те, що Румунія купує 18 ЗРК Spyder на 2 млрд євро у неочікуваній версії, з ракетою, що проявила себе в Україні.

Як вийшло, що Румунія за 1 рік так і не почала будувати пороховий завод разом з Rheinmetall, та що буде далі

Джерело: defence-ua.com