вологість:
тиск:
вітер:
Якщо РФ замість утилізувати хоче продати комусь 40-річний "Кузнецов", то хто купить
Одне із російських пропагандистських "ЗМІ" оприлюднило репортаж по темі візиту кремлівського диктатора Владіміра Путіна на церемонію підняття прапора на атомному підводному крейсері К-555 "Князь Пожарский" проекту 955А "Борей-А", який має виступати носієм МБР як засобів доставки ядерної зброї.
В рамках цієї публікації було окреслено зокрема, що в РФ розглядають два можливі варіанти щодо свого єдиного авіаносця "Адмирал Кузнецов", котрий має формальний строк служби 40 років і по якому так і не вдалось завершити ремонт, початий ще в 2017 році - або здати на утилізацію, або остаточно продати.
Показовим в даному випадку виглядає зокрема те, хто озвучив ці два варіанти можливої подальшої долі "Кузнецова" - Андрєй Костін, очільник російського банку "ВТБ", якому перейшло управління "ОСК" ("Объединенная судостроительная корпорация").
Також показовою виглядає і подача матеріалу щодо долі цього корабля. Спочатку автор репортажу пише, що мовляв вони бачили "Кузнецов" біля Мурманська, і що по його враженню авіаносець начебто почали уже розбирати. На що згаданий вище Костін відповів, що "корабель в їх єпархії, його нема сенсу, і що на його думку питання буде вирішене так, що "Кузнецов" все він буде утилізований або проданий".
Тобто виходить специфічна ситуація, коли як мінімум уже існує чисто "комерційна" точка зору на один із символів воєнного "престижу" країни-агресора, що морально та фізично застарілий корабель краще просто продати або здати на брухт, аніж продовжувати витрачати ресурси на те, що не дає необхідної віддачі.
Окреслена вище точка зору була озвучена в контексті заходу, участь в якому взяв безпосередньо кремлівський ватажок. З чого можна зробити висновок, що варіант продати або утилізувати "Кузнецов" цілком розглядається серед вищого воєнно-політичного керівництва РФ.
Якщо ж шукати варіанти, кому РФ в теорії може продати "Кузнецов", то тут питання стоїть скоріше у тій площині, чи зможуть росіяни зробити із цього корабля реально придатний до продажу "товар". Тим більш, що серед лояльних до Кремля країн наразі не проглядається потенційного покупця, якого б міг цікавити "Кузнецов": Індія робить ставку на побудову авіаносних кораблів на своїх потужностях, Бразилія в ролі флагманського корабля використовує Atlantico (колишній британський вертольотоносець HMS Ocean) та планує придбати ще два британські УДК HMS Albion та HMS Bulwark за доволі смішні гроші.
На цьому тлі не варто виключати варіант, за якого "ВТБ" як управитель активами "ОАК" формально "продасть" авіаносець "Кузнецов" якійсь із урядових структур РФ, але лише для того, щоб перетворити цей корабель на черговий експонат парків серії "Патриот".

Новини рубріки

У Харкові ворожі обстріли спричинили масштабні пожежі: у ДСНС показали наслідки удару
26 липня 2025 р. 10:09

«Не може бути жодної тиші у відповідь на такі удари» — Президент прокоментував обстріли рф
26 липня 2025 р. 10:08

Росія застосувала понад 200 БПЛА та 27 ракет для удару по Україні
26 липня 2025 р. 10:08