вологість:
тиск:
вітер:
Який НРК випробував в Україні німецький виробник систем ППО Iris-T та яка від цього користь для нашої країни
Німецька компанія Diehl, яка є виробником зенітно-ракетних комплексів Iris-T , провела випробування свого наземного роботизованого комплексу в Україні. Це перший випадок в рамках програми Test in Ukraine.
У Міністерстві цифрової трансформації України розповідають, що тести проходили на базі тренінг-центру 3-ї окремої штурмової бригади. При цьому умови були максимально наближені до таких на полі бою.
Можна зазначити, що така перевірка можливостей іноземних розробок вигідна для всіх сторін. Так, іноземні компанії отримують оцінку своїх розробок від фахівців з передовим досвідом.
Україна ж отримує доступ до найсучасніших розробок, що дозволяє не лише зробити висновки про них, а і підібрати для можливого замовлення чи співпраці. При цьому також отримується досвід використання нових технологій.
Хоча не розкривається, який саме НРК було випробувано, вдалося ідентифікувати, що мова йде про Ziesel UGV. Він заявляється як платформа для підтримки піхотинців, в основному в питаннях логістики та медичної евакуації, що показувалася ще як мінімум у 2020 році.
У Diehl заявляють, що при масі у 350 кг, дрон здатен взяти до 500 кг корисного навантаження. При цьому розміри у 1,31 м довжиною та 1,23 м шириною створюють сумніви щодо використання для медичної евакуації.
Щодо автономності, то батареї робота вистачає на 40 км, або 24 години. При цьому максимальна швидкість складає 20 км/год з можливістю підійматися по схилах, які мають кут 60 градусів.
Таким чином, окрім потенційно гарної прохідності Ziesel не вражає своїми можливостями у порівнянні з українськими розробками. Однак в цій історії важливий сам факт таких випробувань, які прокладають шлях для інших іноземних виробників зброї.

Новини рубріки

Дякую Естонії за лідерство в IT-коаліції та навчання й реабілітацію наших воїнів — Президент
28 липня 2025 р. 22:20