Радбез ООН: Травень став найбільш смертельним місяцем для цивільних в Україні за чотири роки

22 червня 2026 р. 23:09

22 червня 2026 р. 23:09


Через посилення російських повітряних атак кількість загиблих і поранених цивільних осіб в Україні минулого місяця досягла найвищого рівня з квітня 2022 року.

Про це заявив на засіданні Ради Безпеки ООН помічник генсека з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохамед Халед Хіарі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Він розповів, що 17 червня РФ завдала чергового масованого удару по Україні. Під обстріл потрапили Київська, Харківська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Сумська та Миколаївська області.

Хіарі наголосив, що пошкоджень зазнали об’єкти, які мають виняткову історичну та культурну цінність. Зокрема, удару було завдано по Києво-Печерській лаврі, що належить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Напередодні безпілотник влучив у Харківський художній музей.

За даними ЮНЕСКО, з лютого 2022 року в Україні пошкоджено понад 530 культурних об’єктів.

Посилаючись на дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини, помічник генсека зазначив, що у травні в Україні загинули щонайменше 274 цивільні особи, ще 1763 були поранені.

«Це найвищий місячний показник загиблих і поранених починаючи з квітня 2022 року», – підкреслив посадовець.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ООН підтвердила загибель щонайменше 16 126 цивільних осіб, зокрема 796 дітей. Поранення дістали 46 590 цивільних, серед них 2835 дітей. Реальні цифри, за словами Хіарі, ймовірно, є значно вищими.

Він також звернув увагу на наслідки війни для цивільного населення на території Російської Федерації та на ТОТ України, зокрема в Автономній Республіці Крим.

Хіарі закликав до негайної деескалації та відновлення дипломатичних зусиль для досягнення повного, негайного й безумовного припинення вогню та справедливого і тривалого миру відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та ухвалених резолюцій.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН зібралася в понеділок на екстрене засідання для обговорення останніх обстрілів України, зокрема Києво-Печерської лаври.

Радбез ООН: Травень став найбільш смертельним місяцем для цивільних в Україні за чотири роки

Джерело: ukrinform.ua (Війна)