«Це ознаки підготовки до здачі півострова»: Маломуж висловився щодо ситуації в Криму

24 червня 2026 р. 14:01

24 червня 2026 р. 14:01


Після низки успішних ударів України по окупованому Криму, які практично залишили півострів без пального та нормального сполучення з материком, звідти почали виїжджати співробітники ФСБ РФ та представники Чорноморського флоту. І це не просто тривожний сигнал, це може свідчити про підготовку ворога до здачі Криму, заявив генерал армії, колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж в ефірі «Каналу 24».

«Вже навіть Аксьонов (очільник окупаційної влади півострова Сєргєй Аксьонов — ред.) висловлюється в тому ключі, що їм доведеться ввести надзвичайний стан. Він вже розповідає про те, що з півострова втікають ФСБ. А це вже ознака того, що вони готуються до здачі Криму. Він говорить, що військові залишають півострів. ФСБшники перші повтікали. З МВС, яке там було і забезпечувало окупаційний режим, теж більшість виїхали. Одні за рапортами, інші навіть без рапортів. Оце вже наслідки не тільки воєнні, а й наслідки паніки. І в першу чергу це відчувають ті, хто глибоко знає ситуацію. Ті, хто проводять диверсії проти України. Тому, рятуючи себе, вони вже втікають з півострова», — зазначив Маломуж.

Генерал пояснив, що українські військові цілеспрямовано перерізають «артерії» між материком та півостровом. Зокрема, напередодні стало відомо, що Сили спеціальних операцій знищили залізничний міст через Північно-Кримський канал. А це був один із основних маршрутів постачання армії ворога на Півдні.

«Ми перерізаємо артерії з півночі, тобто з материка на півострів, і він перетворюється на острів. Особливо сьогодні залізниця є основним хабом, який використовувався збройними силами Росії для ведення агресивної війни, забезпечення Криму боєприпасами, пальним, для функціонування заводів, аеродромів та навіть певною мірою кораблів. Ми взяли під контроль море у багатьох секторах», — заявив Маломуж.

За словами генерала, Україна фактично перекриває всі канали сполучення півострова: Армянськ, Чонгар, залізницю і паромні переправи та інші шляхи перевезення необхідних матеріалів та палива. А без постачання, наголосив генерал, росіяни не матимуть ні ресурсів для оборони, ні можливості утримувати системи ППО та РЕБ.

Нагадаємо, що після ударів дронів-камікадзе ситуація в тимчасово окупованому Криму ускладнилася не лише з пальним . Так, у неділю, 21 червня, частина півострова вже залишалася без електрики.

Причиною відключень окупанти називали «пошкодження електромереж». Світло зникло у частини абонентів Північно-Західного, Центрального та Південнобережного районів, зокрема в Армянську, Алушті та Красноперекопську.

Того ж дня на кримських АЗС зупинили продаж пального для населення та бізнесу. Так званий глава окупаційної адміністрації Криму Сєргєй Аксьонов повідомляв, що бензин більше не відпускатимуть ні за готівку, ні за безготівковим розрахунком, ні за талонами, а отримати його зможуть лише державні служби.

Окрім цього, у тимчасово окупованому Криму дедалі частіше повідомляють і про нестачу харчових продуктів . Місцеві жителі розповідають, що з магазинів зникають цукор, борошно, крупи, сіль і макаронні вироби, а в окремих торговельних мережах уже обмежили продаж деяких товарів одній людині.

Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді заявляв, що мета українських військових — відрізати Крим від Росії .

«Це ознаки підготовки до здачі півострова»: Маломуж висловився щодо ситуації в Криму

Джерело: zn.ua (Війна)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua