«Окраєць» як символ полону: боєць «Азову» написав книгу про 886 днів російської неволі

24 червня 2026 р. 15:52

24 червня 2026 р. 15:52


Воїн 12-ї бригади «Азов» Дмитро Канупєр «Расті» написав книгу «Окраєць» про 886 днів у російському полоні.

Про це він розповів в ефірі Армія FM.

До лав «Азову» Дмитро долучився у 2020 році. Після курсу молодого бійця потрапив до групи розвідки спеціального призначення.

У 2022 році він брав участь в обороні Маріуполя, пройшов бої за «Азовсталь», а після виходу гарнізону опинився в російському полоні.

За словами військового, за час неволі він пройшов через п’ять місць утримання. Найважчим випробуванням називає тюрму в Таганрозі, куди після Оленівки етапували багатьох азовців.

«Саме там я відчув тотальні репресії. Коли ти перестаєш відчувати себе людиною і перетворюєшся на когось на кшталт тварини в клітці», — згадує «Расті».

Він розповідає, що в Таганрозі полоненим забороняли розмовляти, дивитися у вікна чи на двері, сидіти або лежати без дозволу. Буденністю стали постійні перевірки, побиття, виснажливі фізичні вправи та примусове виконання російських пісень.

Окремо Дмитро згадує систематичні допити й катування українських військовополонених.

«Ти сидиш у камері й чуєш, як катують твоїх побратимів», — каже він.

Книгу «Окраєць» боєць написав, щоб розповісти про пережите та показати, через що проходять українські військовополонені в російських тюрмах.

Назва книги невипадкова. Вона пов’язана з хлібом, який у полоні став не просто їжею, а символом виживання.

«На хлібі тримався весь полон. Це був символ того, за що ти чіпляєшся, щоб вистояти. Тому для мене російський полон асоціюється саме з хлібом», — пояснив «Расті».

За його словами, були періоди, коли їжі настільки бракувало, що самі полонені називали цей час «етапом голодомору».

«Окраєць» як символ полону: боєць «Азову» написав книгу про 886 днів російської неволі

Джерело: armyinform.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua