Рада оборони ухвалила рішення про обовʼязкову евакуацію з прикордоння Чернігівщини з 1 липня

24 червня 2026 р. 19:47

24 червня 2026 р. 19:47


З 1 липня буде відбуватись обовʼязкова евакуація з прикордоння Чернігівської області, йдеться про 12 населених пунктів.

Як заявив начальник ОВА у своєму повідомленні, це був запит від Сил оборони.

Евакуація буде відбуватись із наступних населених пунктів:

  • Корюківська ТГ: Прибинь, Шишківка, Рудня;
  • Городнянська ТГ: Лемешівка, Мощенка;
  • Новгород-Сіверська ТГ: Воробʼївка, Камінь, Камʼянська Слобода, Карабани, Чайкине;
  • Семенівська ТГ: Газопровідне, Олександрівка.

Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації із семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі жителі виїхали, решта — писали відмови.

Тут йдеться про такі населені пункти:

  • Сновська ТГ: Гірськ;
  • Городнянська ТГ: Берилівка;
  • Новгород-Сіверська ТГ: Бучки, Грем’яч, Будо-Воробʼївська;
  • Семенівська ТГ: Костобобрів, Залізний Міст.

За даними громад та РВА, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів. Серед них — 120 дітей.

Алгоритм дій уже напрацьований. Жителів поінформують про місця збору. Всі необхідні служби задіяні. Є затверджені евакуаційні маршрути і транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені.

Евакуація має бути завершена за два місяці.

Рада оборони ухвалила рішення про обовʼязкову евакуацію з прикордоння Чернігівщини з 1 липня

Джерело: armyinform.com.ua