Підпалили техніку ЗСУ, готували диверсію на колії: СБУ затримала агентів фсб

25 червня 2026 р. 15:40

25 червня 2026 р. 15:40


На Кіровоградщині та Одещині правоохоронці викрили чотирьох осіб, яких підозрюють у виконанні диверсійних завдань на замовлення російської фсб.

За даними слідства, російська спецслужба вербувала місцевих жителів через Telegram-канали, обіцяючи швидкий заробіток. В обмін на гроші вони погоджувалися підпалювати транспорт Сил оборони.

На Кіровоградщині правоохоронці затримали трьох жителів Олександрійської громади, яких підозрюють у підпалі двох пікапів ЗСУ. Автомобілі перебували на технічному обслуговуванні після виконання бойових завдань.

За матеріалами справи, після цього фігуранти мали перейти до наступного етапу — виготовити саморобний вибуховий пристрій і закласти його під залізничну колію для підриву електропоїзда.

На Одещині затримали мобілізованого, який самовільно залишив військову частину, а згодом, за версією слідства, погодився працювати на російську спецслужбу. Він намагався підпалити службовий мікроавтобус українських військових у Дачненській громаді.

Перед атакою чоловік провів дорозвідку, сфотографував транспорт і погодив свої дії з куратором з фсб. Сам підпал він знімав на телефон, щоб відзвітувати про виконане завдання.

Усім затриманим повідомили про підозру за статтями щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та умисного знищення або пошкодження майна шляхом підпалу.

Наразі триває розслідування. Підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі.

Підпалили техніку ЗСУ, готували диверсію на колії: СБУ затримала агентів фсб

Джерело: armyinform.com.ua