Після смертельного удару по співробітниках NPA призупинила розмінування в Україні

25 червня 2026 р. 19:33

25 червня 2026 р. 19:33


Після російської атаки на Херсонщині, жертвами якої стали співробітники норвезької гуманітарної організації Norwegian People's Aid, в управлінні заявили про зупинку розмінування в Україні.

Генсекретар NPA, колишній мер Осло Раймонд Йогансен назвав обстріл співробітників організації «тривожною тенденцією», коли цілеспрямованими мішенями стають гуманітарні структури, які захищені міжнародним правом.

«На жаль, це частина вкрай тривожної тенденції: гуманітарні організації, такі як наша, захищені міжнародним правом, проте дедалі частіше стають мішенями для нападів. Зрештою, це впливає на цивільне населення, яке залежить від нашої допомоги», — заявив він.

Зазначимо, внаслідок російської атаки в середу, 24 червня, в Херсонській області загинули двоє співробітників організації NPA, 24-річний та 25-річний українці, ще четверо українців отримали травми.

У Херсонській ОВА повідомили про те, що росіяни вдарили по гуманітарній організації балістичною ракетою “Іскандер-М” з повітряним підривом.

NPA займається розмінуванням в Україні з 2022 року і є однією з десяти найбільших гуманітарних організацій в країні. Організація має 475 співробітників в Україні.

Нагадаємо, на початку червня 2026 року росіяни вдарили по гуманітарним авто Червоного Хреста на Херсонщині.

Після смертельного удару по співробітниках NPA призупинила розмінування в Україні

Джерело: zn.ua (Війна)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua