За підготовку диверсії у Вінниці двоє підлітків вирушили за ґрати на 6 та 5 років

27 червня 2026 р. 04:49

27 червня 2026 р. 04:49


У Вінниці засудили двох підлітків, які за вказівками невідомого куратора шпигували за керівниками органів держвлади та намагалися підірвати вибуховий пристрій.

Про це повідомив Вінницький міський суд , передає Укрінформ.

«Суд встановив, що двоє підлітків в одному з інтернет-месенджерів з метою заробити кошти погодилися на пропозицію невідомої особи виконувати завдання, що направлені на вчинення диверсійних дій», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, за інструкціями невстановленої особи фігуранти побували в різних населених пунктах України, зокрема в обласних центрах, та прибули до Вінниці.

Там вони здійснили перевірку інформації, яка цікавила невідомого куратора, а саме: місця проживання певних керівників органів держвлади та правоохоронних органів, зокрема розташування приміщень, під’їзні шляхи та наявність камер відеоспостереження.

«Далі їм надійшло чергове завдання, що полягало у перевірці та переміщенні саморобного вибухового пристрою для подальшого встановлення та використання. Після перевірки, обвинувачені із саморобним вибуховим пристроєм вирушили до місця схованки, де мали його залишити, та були затримані працівниками УСБУ у Вінницькій області », - розповіли в суді.

За результатами закритого розгляду, суд визнав винними двох підлітків у вчиненні злочинів передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 КК (Диверсія) та призначив покарання - 6 і 5 років позбавлення волі. Вирок ще не набув чинності.

Як повідомлялося, у Кременчуку затримали 17-річного хлопця , який готував два вибухи біля відділку поліції.

Фото Укрінформу можна купити тут

За підготовку диверсії у Вінниці двоє підлітків вирушили за ґрати на 6 та 5 років

Джерело: ukrinform.ua (Війна)