Британія після "Рамштайну" пообіцяла Україні десятки тисяч артилерійських снарядів

19 вересня 2023 р. 21:29

19 вересня 2023 р. 21:29


У вівторок, 19 вересня, після засідання Контактної групи з питань оборони України м іністр оборони Великої Британії Грант Шаппс пообіцяв додаткове постачання десятків тисяч артилерійських снарядів для української армії до кінця року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву міністра.

Промова Шаппса пролунала на тлі відправлення 300-тисячного артилерійського снаряда. За його словами, британська допомога дозволить Україні "захистити себе від неспровокованого російського вторгнення і повернути незаконно окуповані території".

"Щоб гарантувати, що Україна має все необхідне для захисту з наближенням зими, ми також визначили, як Велика Британія рухатиметься далі в найближчі місяці в наших пріоритетних сферах підтримки, зокрема протиповітряній обороні, далекобійної зброї та навчання", — сказав британський міністр.

Зокрема, керівник штабу оборони Британії адмірал сер Тоні Радакін сказав, що "Путіну варто хвилюватися".

"Це відчутна демонстрація незмінної рішучості міжнародного співтовариства надавати Україні військову підтримку, якої вона потребує протягом зими та до 2024 року", — додав він.

Згідно з даними британського Міноборони, на сьогодні Британія відправила Україні понад 12 тисяч одиниць протитанкової зброї, 300 тисяч артилерійських боєприпасів, тисячі ракет протиповітряної оборони, самохідні артилерійські установки. Також Київ отримав від Лондона понад 200 тисяч одиниць нелетального військового обладнання, зокрема одяг для екстремально холодної погоди, обладнання для виявлення мін і генератори промислової потужності.

Варто зазначити, що згідно із західними оцінками, Україна використовує до десяти тисяч артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів на день. І вже в лютому генсек НАТО Єнс Столтенберг застеріг, що Київ витрачає снаряди набагато швидше, ніж Захід може їх виробляти.

Нагадаємо, на початку вересня Україна отримала від гідрографічного управління Великої Британії геодезичне обладнання та картографічне програмне забезпечення. Воно повинне підвищити безпеку в морі.

Підписуйтеся на нас в , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Британія після "Рамштайну" пообіцяла Україні десятки тисяч артилерійських снарядів

Джерело: trueua.info (Технології)