Китай будує найбільший у світі повноповоротний радіотелескоп

04 грудня 2024 р. 19:12

04 грудня 2024 р. 19:12


Китай почав будівництво радіотелескопа з повністю керованою антеною діаметром 120 метрів, який стане найбільшим інструментом такого типу у світі. Його планують використовувати для стеження за планетами та астероїдами Сонячної системи.

Китай будує повноповоротний радіотелескоп із діаметром антени 120 метрів. Він перевершить німецький Еффельсбергський радіотелескоп і американський Грін-Бенк, які досі були найбільшими в цьому класі інструментів.

Повноповоротна конструкція дасть змогу новому телескопу відстежувати об’єкти в будь-якій точці неба над горизонтом у будь-який час доби. Це важлива перевага перед статичними радіотелескопами, такими як китайський FAST, діаметр якого сягає 500 метрів, але який обмежений у наведенні на об’єкти через свою стаціонарну конструкцію.

Завдання та перспективи

Телескоп, що будується в місті Хуадянь (провінція Цзілінь), стане ключовим інструментом для стеження за астероїдами, які потенційно загрожують Землі. Його також використовуватимуть для вивчення планет Сонячної системи.

Після обвалення 300-метрового радіотелескопа Аресібо в Пуерто-Ріко кількість інструментів, здатних ефективно спостерігати за навколоземними об’єктами, різко скоротилася. Новий китайський проект заповнить цю прогалину і зміцнить світову систему планетарної оборони.

Технічні виклики

Створення повноповоротного радіотелескопа такого масштабу – складне інженерне завдання. Необхідні потужні механізми і противаги, щоб забезпечити рух гігантської антени з високою точністю. Це робить такі проєкти вкрай дорогими.

Фундамент телескопа частково залитий у травні 2024 року, а його введення в експлуатацію очікується у 2028 році. Будівництво курирує Китайська академія наук (CAS).

Із запуском цього телескопа Китай зміцнить свої позиції в галузі радіоастрономії та оборонних технологій. Інструмент дасть змогу ефективно розв’язувати завдання спостереження за астероїдами, посилюючи можливості міжнародного співробітництва в галузі захисту Землі.

Схожі новини:

  • Китай розширить станцію «Тяньгун» та побудує багаторазовий корабель і телескоп
    Китай планує розширити орбітальну станцію «Тяньгун» для прийому додаткових наукових модулів та запустити космічний телескоп «Сюньтянь» з полем зору, що перевищує можливості «Габбла» у 300 разів. Детальніше
  • Китай побудує «найпотужніший радар» для захисту від астероїдів
    У Китаї реалізують проєкт із захисту Землі від космічних загроз, створюючи масив з понад 20 великих радіолокаційних антен для відстеження небезпечних астероїдів. Детальніше
  • Китайські інженери будують найбільший підводний телескоп на глибині 3 500 м
    Дослідники з Китаю розпочали будівництво гігантського Тропічного глибоководного нейтринного телескопа (TRIDENT) на дні Південно-Китайського моря для відстеження нейтрино — субатомних нейтральних частинок, пов’язаних з космічним випромінюванням. Детальніше

Китай будує найбільший у світі повноповоротний радіотелескоп

Джерело: cikavosti.com (Технології)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua