вологість:
тиск:
вітер:
Такі розумні, що аж страшно: вчені з'ясували, як саме відеоігри змінюють мозок юних геймерів
Вчені спробували пов'язати час, проведений за відеоіграми, і рівень розумового розвитку у дітей. Виявилося, що популярний стереотип про те, що ігри роблять дітей тупими – далеко не кришталево чиста правда.
Хоча різниця в когнітивних здібностях була замалою, щоб показати причинно-наслідковий зв'язок, її виявилося достатньо, щоб це було помітно у статистиці.
Важливо, що дослідження враховувало такі змінні, як відмінності в генетиці та соціально-економічне походження дитини. Про це стало відомо завдяки повідомленню видання Scientific Reports .
Користь відеоігор для дітей
Вчені, які проводили дослідження, кажуть, що перегляд телевізора та використання соціальних мереж, схоже, не мали позитивного чи негативного впливу на інтелект у їхніх експериментах. Натомість ігри дали позитивний результат, що може стати важливим аргументом у нескінченних дебатах про те, скільки часу можна проводити перед екраном для молодого розуму.
Автори залучили 9855 дітей зі США, які в рамках дослідження проводили своє дозвілля за екранами. Усім тоді було від 9 до 10 років. У середньому діти проводили 2,5 години на день за переглядом телевізора або онлайн-відео, 1 годину – за відеоіграми, а також півгодини – за спілкуванням в інтернеті.
Через два роки дослідники отримали доступ до даних понад 5 000 цих дітей. За цей час у тих учасників дослідження, які повідомили, що проводять більше часу за відеоіграми, ніж інші, рівень їхнього IQ виріс на 2,5 бали, що перевищує середній показник зростання.
Підвищення балів IQ ґрунтувалося на виконанні дітьми завдань, що включали розуміння прочитаного, візуально-просторову обробку, а також завдання на згадку, гнучке мислення та самоконтроль.
Важливо відзначити, що хоча у дослідженні брали участь лише діти зі США, а також не поділялися типи відеоігор – мобільні та консольні, – воно все одно дає цінне уявлення про ігри та IQ, підтверджуючи ідею про те, що інтелект не є фіксованою константою, з якою ми народжуємось. Він може тренуватися, в тому числі і за допомогою ігор, які пропонують виконання завдань, подолання перешкод та інше.
Це не перше дослідження, яке передбачає, що може існувати зв'язок між часом, який діти проводять за іграми, та розвитком їх когнітивних здібностей.
Команда, яка проводила це дослідження, каже, що попередні невеликі розміри вибірки, різні дизайни досліджень та відсутність обліку генетичних та соціально-економічних впливів призвели до суперечливих повідомлень про вплив часу, проведеного за екраном. Але тепер все це враховано і вченим вдалося спростувати результати деяких інших експериментів.
Нагадаємо, все крутиться довкола Данте: Netflix опублікував новий трейлер аніме Devil May Cry .
Раніше повідомлялося, LEGO хоче робити власні відеоігри: конструктори вже для "олдів" .
Також, поляки випустили свій "Сталкер 2": тут своя база, ціла армія та унікальна аномалія.

Новини рубріки

Новий інтерфейс iOS 19 може з’явитися наприкінці 2025 року
08 квітня 2025 р. 18:01

Еверест стане простіше підкорювати: Kawasaki скоро випустить транспорт майбутнього – мотоконя
08 квітня 2025 р. 16:12