вологість:
тиск:
вітер:
П’ять функцій безпеки iPhone, якими ви повинні користуватися
Apple має чимало функцій безпеки, які вона додала до i Phone, iPad і Mac протягом багатьох років. Зараз, як ніколи, важливо переконатися, що ви використовуєте переваги вбудованих інструментів безпеки, які доступні для захисту вас і ваших даних, тому ми зібрали список найважливіших параметрів. Якщо ви ще не ввімкнули їх, ви можете розглянути можливість увімкнути деякі з них.
Двофакторна автентифікація
За допомогою двофакторної автентифікації вам потрібно підтвердити свою особу, коли ви входите в iCloud на новому пристрої або в Інтернеті. Він працює, надсилаючи шестизначний код на пристрій, на якому ви вже ввійшли, і не авторизує вхід на новому пристрої, доки ви не введете цей код зі свого наявного пристрою. Якщо у вас є iPhone і ви хочете ввійти у свій обліковий запис iCloud на своєму Mac, наприклад, коли ви введете ім’я та пароль свого облікового запису Apple, на вашому iPhone з’явиться спливаюче вікно з кодом, який ви введете для підтвердження особи. Крім того, ви можете встановити надійний номер телефону, за яким ви також можете отримати код, якщо забудете свій пароль.
Apple дуже сильно намагається змусити людей використовувати двофакторну автентифікацію, тож, швидше за все, у вас її ввімкнено, але якщо ні, це перша лінія захисту для захисту ваших даних. Є навіть деякі функції iOS, які не працюють без нього. Ви можете керувати двофакторною автентифікацією, перейшовши в Налаштування > Вхід і безпека .
Ключі безпеки
Для додаткового рівня захисту з двофакторною автентифікацією ви можете додати фізичні ключі безпеки, наприклад YubiKey. Налаштувавши ключ безпеки, ви підтверджуєте свою особу за допомогою фізичного ключа через USB-C або NFC. Ключі безпеки гарантують, що ніхто не зможе зламати ваш обліковий запис, навіть якщо вони мають доступ до одного з ваших надійних пристроїв, але ви точно не хочете втратити ключ безпеки. Ви можете налаштувати це в розділі двофакторної автентифікації програми «Налаштування».
Захист від краденого пристрою
Захист від викрадених пристроїв — це функція, яку Apple додала після того, як злочинці виявили хитрість і почали спостерігати, як люди вводять свої паролі перед крадіжкою iPhone. Коли ви ввімкнете захист від викрадених пристроїв, пароль не працюватиме для доступу до конфіденційної інформації, наприклад паролів і даних кредитної картки. Натомість потрібна біометрична автентифікація Face ID або Touch ID, тож якщо злодій має ваш iPhone та ваш пароль, він не зможе отримати доступ до ваших облікових записів.
Існує також затримка безпеки, яка запобігає зміні пароля вашого облікового запису Apple без двох екземплярів біометричної автентифікації та годинної затримки. Злодіям заблоковано доступ до паролів, здійснення покупок, вимикання Lost Mode на iPhone, подання заявки на Apple Card, використання iPhone для налаштування нового пристрою та доступ до кредитних карток і Apple Cash. Існують затримки для виходу з облікового запису Apple, зміни пароля, скидання налаштувань і вимкнення захисту від викраденого пристрою.
За замовчуванням захист від викрадених пристроїв увімкнено лише тоді, коли ви перебуваєте поза знайомими місцями, як-от дім або робота, але якщо ви хочете, щоб він був увімкнений постійно, вам просто потрібно змінити перемикач на Завжди. Щоб отримати доступ до налаштувань захисту від викраденого пристрою, відкрийте програму «Налаштування», перейдіть у розділ «Ідентифікатор обличчя» та пароль і торкніться «Захист від викраденого пристрою».
Приватне реле
Private Relay — це більше функція конфіденційності, ніж функція безпеки, але це те, що ви повинні мати. Він приховує вашу IP-адресу та дії веб-переглядача в Safari та захищає незашифрований інтернет-трафік, щоб ніхто не міг бачити, що ви робите, навіть якщо ви перебуваєте в незахищеній мережі.
Private Relay — це функція iCloud+, до якої ви отримуєте доступ, якщо платите Apple щонайменше $0,99 на місяць за 50 ГБ пам’яті iCloud, і вона того варта. Ви також повинні скористатися функцією Hide My Email, коли це можливо, оскільки вона надасть вам тимчасові адреси електронної пошти, які ви можете відкликати в будь-який час. Private Relay можна ввімкнути, відкривши налаштування, торкнувшись зображення свого профілю та торкнувшись розділу iCloud.
Розширений захист даних
За замовчуванням деякі дані, які зберігаються в резервних копіях iCloud і завантажуються в iCloud, не мають наскрізного шифрування, що означає, що Apple може надавати дані резервних копій iCloud правоохоронним органам. Розширений захист даних шифрує ваші дані iCloud, тому їх неможливо розшифрувати, окрім випадків, коли ви ввійшли в обліковий запис Apple на ваших особистих пристроях. Це найвищий рівень безпеки Apple для хмарних даних.
Ця функція захищає резервні копії пристрою, резервні копії повідомлень, файли iCloud Drive, нотатки, фотографії, нагадування, закладки Safari, ярлики Siri, голосові нагадування та перепустки гаманця, до всіх яких інакше можна отримати доступ у резервних копіях iCloud за повісткою. Доцільно ввімкнути розширений захист даних, але пам’ятайте, що це означає, що навіть Apple не зможе відновити ваші дані, якщо втрачено пароль. Щоб використовувати розширений захист даних, Apple вимагає, щоб ви зберегли ключ відновлення або налаштували контакт для відновлення, щоб відновити доступ до свого облікового запису, якщо ви втратите пароль.
Ви можете отримати доступ до Advanced Data Protection, відкривши програму «Параметри», торкнувшись зображення свого профілю, вибравши iCloud, а потім прокрутивши вниз до розділу Advanced Data Protection. Ви також можете ввімкнути його в розділі «Конфіденційність і безпека» програми «Налаштування».
Режим блокування
Режим блокування — це надзвичайно безпечний параметр, який більшість людей не захоче вмикати, але добре знати, де він знаходиться, якщо він вам знадобиться. Apple розробила цю функцію для журналістів, активістів, державних службовців та інших осіб, які можуть опинитися під загрозою стати жертвою складних кібератак і шпигунського програмного забезпечення найманців.
Режим блокування вимикає багато функцій iPhone, блокуючи вкладення до повідомлень, такі веб-технології, як JIT (своєчасна компіляція JavaScript), дзвінки FaceTime від невідомих контактів, спільні альбоми в програмі Фотографії, запрошення до служб Apple від невідомих людей, підключення фізичних пристроїв і профілі конфігурації.
Він, по суті, усуває поширені вектори атак, обмежуючи функціональність iPhone, тому це не те, чим ви захочете користуватися щодня, якщо вам це не потрібно. Режим блокування можна ввімкнути, відкривши «Налаштування», перейшовши в розділ «Конфіденційність і безпека» та натиснувши опцію «Режим блокування».
Контактна перевірка ключа
Подібно до режиму блокування, перевірка контактного ключа призначена для обмеженої кількості людей, яким потрібно підтвердити особу того, з ким вони розмовляють. Він надає можливість порівняти коди підтвердження контакту з кимось особисто або через телефон, щоб ніхто не міг видати себе за цю особу пізніше.

Новини рубріки

Літаючий Райнхардт та міні-Боб у Еш: в Overwatch 2 скоро стартує божевільний режим "Стадіон"
20 квітня 2025 р. 10:16

Запущено на воду найбільша плавучу рибну ферму
20 квітня 2025 р. 08:53