Лікування алкоголізму психоделіками: психіатри проводять клінічні дослідження нового препарату

09 травня 2025 р. 12:12

09 травня 2025 р. 12:12


Диметилтриптамін (DMT) потенційно може збільшувати нейропластичність мозку. Це, у свою чергу, допомагає руйнувати деструктивні зв’язки залежності між нейронами. Клінічні дослідження проводить Університетський коледж Лондона.

Участь беруть добровольці, вмотивовані позбутися від алкогольної залежності. Вони проходять через три етапи. Перший і третій - це магніторезонансна томографія (МРТ) для відстеження активності мозку та взаємодії між різними його частинами. Під час другого етапу  за результатами жеребкування учасникам вводять: DMT, плацебо, або непсиходелічний препарат.

Клінічне дослідження  є подвійним сліпим  – ні учасники, ні дослідники не знають, яку речовину вводять: диметилтриптамін, плацебо чи непсиходилічний препарат. DMT швидко метаболізується і ефект проявляється за одну-дві хвилини. Дія препарату триває до 20 хвилин, але цього достатньо для глибоких і сильних переживань, здатних «перебудувати» мозок.

Психіатри пояснюють, що залежність виникає через збій у системах винагороди та мотивації мозку. У людей, хворих на алкоголізм, нейронні зв’язки щодо задоволення від алкоголю стають гіперчутливими у той час, коли інші корисні переживання пригнічуються. Психоделіки на кшталт DMT ніби «скидають налаштування» – створюють вікно нейропластичності, під час якого можна закріпити корисну звичку замість залежності. Терапія передбачає, що люди, які страждають від алкоголізму, зможуть в такий спосіб зменшити нав’язливі позиви випити. Цей спосіб пропонують для тих людей, на яких не подіяли інші традиційні методи.

У статті «Діти і дорослі: залежність, що руйнує життя» авторка Алла Котляр пояснює, що алкоголізм і наркоманія — не в пляшці й не в шприці. Вони — в людині. Проблема не в тому, що людина пиячить, проблема — в її мисленні. І будь-який спосіб, який дозволяє змінити мислення людини, дає їй можливість знайти нову версію себе та інший спосіб жити, — має право на існування.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини, та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Лікування алкоголізму психоделіками: психіатри проводять клінічні дослідження нового препарату

Джерело: zn.ua (Технології)