вологість:
тиск:
вітер:
Радянський зонд "Космос-282" налякав Німеччину і впав в океан
Радянська автоматична станція "Космос-482" зійшла з орбіти Землі і впала в Індійський океан біля берегів Індонезії. Завершився довгий шлях автоматичного космічного апарата, який продовжувався понад півстоліття. Про це повідомили аерокосмічні організації різних країн у суботу, 10 травня, передає DW .
Зонд діаметром 1 метр і масою трохи менше ніж 500 кг було запущено в березні 1972 року для дослідження Венери. Але через несправність він залишився на орбіті Землі і став повільно наближатися назад до планети. Цей процес зайняв 53 роки.
Напередодні Європейське космічне агентство склало карту можливих траєкторій аварії "Космоса-482". Деякі з них проходили через Німеччину. Це викликало ажіотаж у німецьких ЗМІ. "Обережно, зверху падає радянський зонд", "Деякі райони Німеччини в небезпечній зоні", - попереджали газети.
Портал t-online писав, що найпівнічніша можлива точка падіння - німецьке місто Магдебург. Як заявили виданню в бундесвері, там "не очікують, що зонд приземлиться на німецькій землі". Але повністю виключити цього було не можна, зазначали військові. У Брауншвейзькому технічному університеті також закликали не хвилюватися.
Як повідомило 10 травня німецьке агентство dpa, за лічені хвилини до падіння в суботу "Космос-482" все ж пролетів над Німеччиною. Це сталося між 07:30 і 09:04 за київським часом. За даними станцій спостереження, апарат увійшов у щільні шари атмосфери і потім упав в океан.
Нагадаємо, астрономи очікували падіння старого радянського зонда "Космос-482" саме в суботу. Спрогнозувати місце удару було складно. Але вчені кажуть, що шанс вразити населену територію не більше 0,4 на 10 000, хоча багатьох це все одно налякало.
Вірогідність того, що об'єкт впаде у воду, була значно вищою, адже моря та океани займають 71% площі Землі. До того ж його будували для проходження крізь атмосферу, тож він не розпадеться на шматки і не спровокує штучний метеоритний потік.
"Хоча ризик не дорівнює нулю, будь-яка людина на Землі має набагато більше шансів бути ураженою блискавкою, ніж травмованою космічним апаратом "Космос-482", - повідомила Аерокосмічна корпорація США.

Новини рубріки

Вирішено 70-річну проблему витоку енергії в токамаках
10 травня 2025 р. 16:16

У Китаї гуманоїдний робот напав на інженерів (відео)
10 травня 2025 р. 14:54

Google починає пропонувати користувачам Workspace режим голосового чату Gemini Live
10 травня 2025 р. 13:45