вологість:
тиск:
вітер:
Китай розробив «невидимий» радар
Нова система не виробляє сигналу, який можна було б виявити, що захищає мовників від глушіння та ракетних атак. Команда дослідників з Китаю стверджує, що розробила радіо- «телепатичний» радар, який дозволяє мовникам залишатися в радіомовчанні. Це може забезпечити високошвидкісний зв’язок, одночасно усуваючи ризик перехоплення та глушіння користувачів або ракетних атак, йдеться у повідомленні South China Morning Post.
Китайський «телепатичний» радар
З моменту свого першого широкого використання під час Першої світової війни військові радіостанції відігравали вирішальну роль у воєнному зв’язку. Однак електромагнітні хвилі, що дозволяють радіозв’язок, можна відстежувати. Це наражає користувачів на ризик, оскільки вони, по суті, транслюють своє місцезнаходження. Тепер команда з Інституту аерокосмічних інформаційних досліджень у Китаї розробила новий метод, який усуває цю проблему. Команда, яка детально опублікувала свою інновацію в статті в журналі Journal of Radars , стверджує, що їхній метод може зробити бойові одиниці «невидимими» в радіоелектронній війні.
Команда розробила систему, яка може надсилати великі обсяги даних, не випромінюючи активного сигналу. Рішення використовує «розумну поверхню» з сотень програмованих метаматеріальних плиток. Вони, у свою чергу, освітлюються супутниками зображення із синтезованою апертурою радіолокатора (SAR).
Самі плитки можуть перемикатися між станами «увімкнено» (фаза 0°) та «вимкнено» (фаза 180°). Це дозволяє їм кодувати повідомлення безпосередньо в радіолокаційні відлуння супутника.
Нова система не вивільняє жодної додаткової енергії, яку можна було б виявити, в навколишнє середовище, тобто її сигнал зливається з природним електромагнітним фоном.
«Ця система зв’язку працює шляхом розсіювання та модуляції отриманих відлуння SAR, що усуває необхідність активної передачі електромагнітних хвиль», – написала команда дослідників у своїй статті. «Це забезпечує приховування та безпеку зв’язку, водночас значно знижуючи ризики виявлення».
Анонімний дослідник комунікацій з Пекіна розповів SCMP: «Це схоже на телепатію, яка дуже відрізняється від існуючих методів комунікації. Якщо це буде підтверджено, це може докорінно змінити майбутні поля битв». На сьогодні система пройшла випробування лише в лабораторних умовах. Це означає, що перед повною валідацією нової системи необхідні реальні випробування. Однак, якщо вона виявиться ефективною в майбутніх випробуваннях, система може дати китайським танкам, літакам і морським суднам важливу тактичну перевагу.
Оскільки глобальна напруженість продовжує загострюватися, світові наддержави постійно прагнуть військової переваги. Гіперзвукова зброя та протиракетна оборона – це дві ключові найсучасніші технології, де США та Китай борються за верховенство. Тим часом радіозв’язок був стандартом у війні, починаючи з початку 20 століття. Однак вражає те, що Китай, можливо, знайшов спосіб оновити цю основну технологію, щоб отримати вирішальну перевагу на полі бою.

Новини рубріки

Шестой палец мешает геймеру на Steam Deck — сообщество Reddit помогает
09 липня 2025 р. 18:01