вологість:
тиск:
вітер:
Харчові відходи перетворюють на пластик і добриво
Новий мікробіологічний метод дозволяє перетворювати харчові відходи на біопластик і добрива, пропонуючи подвійне екологічне рішення для зменшення сміття та викидів.
Команда Бінгемтонського університету (SUNY) під керівництвом аспіранта Тяньчжена Лю годувала бактерії Cupriavidus necator ферментованими залишками їжі, що містять молочну кислоту. У результаті бактерії синтезували полігідроксиалканоат (PHA) — біорозкладний пластик , який можна збирати й використовувати для екологічної упаковки. «Ми хочемо не лише підвищити цінність харчових відходів, а й знизити собівартість виробництва» , — пояснює професор Ша Цзінь.
Залишки після ферментації досліджуються як альтернатива хімічним добривам , що робить процес ще кориснішим. Вчені виявили, що тип їжі не має вирішального значення, якщо дотримано співвідношення і контрольовані умови ферментації. «Процес дуже надійний, якщо ми змішуємо різні види їжі в однаковому співвідношенні» , — зазначає Джин.
SUNY має політику щодо заборони вивезення їжі на звалища, що стало рушієм для створення проєкту. Технологія вже показала високу ефективність у лабораторних умовах і тепер готується до масштабування. «Наступний крок — промислове тестування з партнерами або грантовою підтримкою» , — повідомляє команда.

Новини рубріки

Работает с постели, а в перерывах — дайвинг: босс Valve раскрыл свой распорядок дня
19 липня 2025 р. 09:02

Гравці Switch 2 отримали зручний спосіб стежити за всіма оновленнями своїх ігор
19 липня 2025 р. 08:52