Лікарі назвали головні причини порушення слуху

23 листопада 2024 р. 14:34

23 листопада 2024 р. 14:34


Зниження слуху, або втрата слуху , може суттєво вплинути на якість життя людини, змінюючи її повсякденну діяльність, соціальні взаємодії та емоційний стан. Вплив залежить від ступеня втрати слуху, але навіть помірні порушення можуть суттєво ускладнити комунікацію та призвести до різних проблем.

Поступове зниження слуху - це доволі поширене явище, особливо серед літніх людей. Такий процес називається пресбіакузисом , або віковою приглухуватістю , і він зазвичай розвивається повільно, впродовж кількох років. Це природна частина старіння, проте зниження слуху може також відбуватися з інших причин.

Симптоми поступового зниження слуху:

  • Труднощі у сприйнятті мови : особливо якщо говорять на високих частотах, наприклад, жіночим голосом або дітьми.
  • Проблеми зі сприйняттям звуків у галасливій обстановці (наприклад, у кафе або на вулиці).
  • **Часте повторення прохання "Що?" або "Повторіть" під час розмови.
  • Шум у вухах (тиннитус), який може бути пов'язаний із пошкодженням слухових клітин.
  • Втома від спілкування , оскільки людина витрачає більше зусиль на сприйняття мови і звуків.

Лор-хірург Валерій Товстоліт вказує, що людина роками може не помічати змін слуху, пише НВ. За його словами, існує кілька найчастіших причин, через які людина втрачає слух.

Занадто гучні звуки

Прослуховування музики на рівні понад 80 дБ протягом понад 40 годин на тиждень. Що довше людина слухає гучну музику, то вищий ризик втрати слуху. Також ідеться про шкідливі професії - коли людина перебуває цілий робочий день у шкідливому для здоров'я середовищі (з високим рівнем шуму).

Використання "вушних" паличок

Часто для прочищення вух від сірки люди використовують косметичні палички. Але вони проштовхують сірку всередину слухового каналу. Цими ж поличками людина травмує барабанну перетинку. До її розриву або проколу може призвести навіть невеликий тиск. При цьому після травмування біль з'являється не завжди - все залежить від складності травми.

Інфекції середнього вуха

Йдеться про отит. При цьому захворюванні в порожнині середнього вуха накопичується рідина, яка заважає нормальному проходженню звукових хвиль. Якщо запалення спричиняє хронічні зміни, наприклад рубцеві утворення або пошкодження барабанної перетинки, зниження слуху може стати постійним. Отит виникає на тлі застуди, грипу, ГРВІ, гаймориту, фарингіту. У цьому разі людина відчуває біль у вусі.

Коли варто звернутися до лікаря?

Якщо ви помітили, що ваш слух знижується поступово, важливо звернутися до фахівця - отоларинголога (ЛОР-лікаря) або аудіолога . Раннє виявлення проблеми допомагає запобігти її розвитку і підібрати відповідні засоби для компенсації слуху, такі як слухові апарати.

Лікарі назвали головні причини порушення слуху

Джерело: socportal.info (Наука)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua