вологість:
тиск:
вітер:
Гель з власної крові пацієнта допоможе відновлювати кістки
Британські біохіміки створили гель зі власних компонентів крові пацієнта, які сприяють відновленню кісток. Метод базується на здатності білків крові активувати сигнальні шляхи та приваблювати до місця пошкодження клітини, які посилюють природну здатність кісткової тканини до відновлення. Поки що його успішно випробували на культурах людських клітин і пацюках, а у майбутньому він може допомогти пацієнтам, які мають високий ризик ускладнень під час традиційного методу лікування трансплантацією здорового фрагмента кістки. Дослідження опублікували в журналі Advanced Materials .
Друк гелевих імплантів на 3D-принтері. University of Nottingham
Як працює новий метод відновлення кісток?
Для створення гелю науковці використали кров пацієнта, яку змішали з пептидами, тобто короткими послідовностями амінокислот, що сприяють згортанню і формуванню його структури. Такий матеріал можна модифікувати механічно, надаючи йому потрібну форму, або використовувати для 3D-друку фрагмента, що пізніше накладають на місце пошкодження кістки.
Аналогічний матеріал з крові пацюків трансплантували тваринам, у яких видалили частину кістки черепа. Як виявилося, він імітує природну роль клітин крові тромбоцитів під час загоєння ран — стимулює ріст клітин кісткової тканини, виділяє фактори росту та прискорює загоєння. У пацюків за шість тижнів після лікування новий метод сприяв росту нової кістки на 62 відсотки, тоді як комерційний препарат-замінник кісткової тканини — лише на 50 відсотків, а у контрольних тварин кістка відновилася на 30 відсотків.
Надрукований на 3D-принтері імплантат з гелю, що сприяє відновленню кістки. University of Nottingham
Оскільки новий метод використовує кров самого пацієнта, персоналізовані гелі для лікування пошкоджень кістки зможуть створювати просто в лікарнях, куди звернулася людина. Крім лікування пошкодження кісток, регенеративний потенціал гелю можна використати для створення гемостатичних гелів, особливо для пацієнтів із порушеннями згортання крові.
Як іще лікують кістки
🐑 Шведські науковці створили імплантат з біокераміки, який сприяє росту кісткової тканини, а з часом деградує та замінюється звичайною кісткою. Його вже випробували на вівцях і одній людині.
🖨 Австралійські дослідники розробили чорнила для 3D-друку, які планують наносити безпосередньо на пошкоджену кістку для її відновлення.
🦴 Шведські науковці розробили фотокомпозит для скріплення фрагментів зламаних кісток. Він твердіє під впливом світла та має замінити металеві пластини, від яких виникають ускладнення.
🐁 Корейські дослідники створили пов’язку з мінералом гідроксиапатитом, яка прискорила зростання зламаних кісток черепа у мишей завдяки природній здатності матеріалу виробляти електричний струм і сприяти відновленню кістки.
Новини рубріки
У Земли есть «вторая Луна», родственная первой, — ученые
25 листопада 2024 р. 13:08
Сонце приготувало подарунок для Землі у вигляді сильної магнітної бурі. Коли вона завершиться
25 листопада 2024 р. 11:19
В Белізі виявили 4 000-річну споруду для масового вилову риби
25 листопада 2024 р. 10:20