вологість:
тиск:
вітер:
Солодкі напої пов’язали з десятьма відсотками нових випадків діабету у 2020 році
Міжнародне дослідження серед жителів 184 країн показало, що у 2020 році було зареєстровано 2,2 мільйона нових випадків діабету другого типу та 1,2 мільйона серцево-судинних захворювань, які могли бути спричинені споживанням підсолоджених напоїв. Це склало 9,8 відсотка усіх нових випадків діабету й 3,1 відсотка хвороб серця у 2020 році. Найбільше страждали бідніші регіони, де бракує чистої питної води, а солодкі напої стають найдоступнішим варіантом. Дослідження опублікували в журналі Nature Medicine .
Солодкі напої пов’язали з десятьма відсотками нових випадків діабету у 2020 році. GIPHY
Як відбувалося дослідження?
Науковці використали дані 450 опитувань про раціон 2,9 мільйона людей зі 118 країн, отримані через 24-годинні опитувальники, записи раціону й харчові частотні анкети, порівнявши їх зі статистикою діабету й серцево-судинних хвороб за період 1990–2020 років. Виявилося, що там, де обсяги вживання підсолоджених напоїв найбільші, люди частіше мають надмірну вагу, підвищений рівень глюкози й інсулінорезистентність, що підвищує ризик діабету й проблем із серцем. Наприклад, у Колумбії підсолоджені напої асоціювалися із 48 відсотками нових випадків діабету, у Мексиці — із 30, а в Південній Африці — із 27 відсотками.
Автори дослідження наголошують, що ці дані свідчать про сильну статистичну залежність між споживанням підсолоджених напоїв і ризиком діабету та серцево-судинних хвороб, але поки не доводять причинно-наслідковий зв’язок. Однак вони закликають посилювати контроль за продажем солодких напоїв і підвищувати обізнаність споживачів, щоб зменшити кількість нових випадків діабету та серцево-судинних хвороб.
Якою є шкода солодких напоїв
🫀 На відміну від нечастого споживання солодощів, вживання солодких напоїв виявилося пов’язаним з підвищеним ризиком патологій серця, таких як інсульт і серцева недостатність.
🍬 Щоденне споживання доданої фруктози чи сахарози навіть без надлишку калорій призвело до збільшення відкладення жиру в організмі.
⚡️ А от вживання енергетичних напоїв, імовірно, спричинило у молодого пацієнта серцеву недостатність. Він випивав по чотири банки енергетика щодня протягом двох років.
Новини рубріки
Як виглядатимуть люди через 30 років за однієї умови: відео від ШІ неприємно дивує
08 січня 2025 р. 09:44
Учені відстежили, як мозок перемикається між "новою" і "старою" пам'яттю
08 січня 2025 р. 07:01
Майже загублений світ: вчені зазирнули у надра Землі та знайшли там те, чого не чекали
08 січня 2025 р. 05:41