вологість:
тиск:
вітер:
Як спостерігати метеоритний потік Квадрантиди: перше небесне шоу 2025 року
Пік активності очікується в п'ятницю, і це чудова можливість побачити яскраві метеори або навіть вогняні кулі на нічному небі. За прогнозами NASA, під час піку можна спостерігати до 120 метеорів на годину.
Що таке Квадрантиди?
Зазвичай метеорні потоки називають за сузір'ями, звідки вони, як здається, виходять. Але Квадрантиди названі на честь сузір'я, яке більше не існує. Джерело цього дощу - уламки астероїда 2003 EH1. Коли Земля проходить через ці уламки, вони входять в атмосферу, нагріваються від тертя з повітрям і згорають, залишаючи за собою спалах світла й іноді вогненний слід, схожий на "падаючу зірку".
Коли і де дивитися?
Пік Квадрантидів припадає на ніч із тонким спадним серпом Місяця, всього лише на 11% місячної поверхні, що забезпечує чудові умови для спостереження. Найкращий час для спостереження - ранні години до світанку, коли небо темне і Місяць низько над горизонтом. Головне - вибрати місце подалі від міських вогнів і штучного освітлення.
Як підготуватися до перегляду?
- Знайдіть темне місце. Уникайте міських вогнів, щоб не заважало спостереженню.
- Найкращий час. Спостерігати метеори найкраще в досвітні години, коли небо найбільш темне.
- Слідкуйте за погодою. Хмарність завадить перегляду, тому обирайте ясну ніч.
- Дивіться вгору. Не відволікайтеся на телефон і не дивіться вниз - ваші очі швидше звикнуть до темряви та краще помітять метеори.
- Терпіння. Іноді потрібно почекати кілька хвилин, перш ніж почнете бачити падаючі зірки.
Що ще чекати?
Квадрантиди буде видно до 16 січня
. Це чудовий старт року для любителів астрономії. Якщо вам сподобається спостерігати за Квадрантидами, попереду на вас чекає ще один метеорний дощ - Ліриди, пік якого очікується в середині квітня.
Плануйте своє спостереження, знайдіть зручне місце, слідкуйте за прогнозами погоди і насолоджуйтеся красою нічного неба!
Джерело: socportal.info (Наука)Новини рубріки
Вихідні можуть бути не тихими: прогноз щодо магнітних бур
10 січня 2025 р. 11:17
Зонд «Паркер» розігнався до рекордної швидкості — 190 кілометрів на секунду
10 січня 2025 р. 10:38
Новий робот NASA з рентгенівським зором спостерігатиме за «диханням» Землі
10 січня 2025 р. 09:44