Біорозкладний пристрій розміром кілька міліметрів покерував ритмом людського серця

04 квітня 2025 р. 01:43

04 квітня 2025 р. 01:43


Науковці розробили біорозкладний пристрій для керування ритмом серця в пацієнтів з тимчасовими його порушеннями та випробували його на гризунах, собаках, свинях і донорських людських серцях. Пристрій має розмір всього кілька міліметрів, може бути введеним без операції та не потребує зовнішніх джерел енергії, на відміну від традиційних таких пристроїв. Він допоможе відновлюватися людям після операцій на серці чи серцево-судинних захворювань без ускладнень, які можуть наставати після встановлення звичайного пристрою для керування серцевим ритмом, таких як інфекції чи пошкодження серцевого м’яза. Дослідження опублікували в журналі Nature .

Розміри пристрою для керування серцевим ритмом порівняно з зернятком рису. Zhang et al. / Nature, 2025

Як працює пристрій для керування серцевим ритмом?

Пристрій складається з двох частин: біорозкладного імпланту розміром 1,8 на 3,5 на 1 міліметр, і нашкірного контролера, який слідкує за серцевим ритмом пацієнта й активує імплант за допомогою світла тоді, коли частота скорочень серця знижується. Сам імплант отримує енергію завдяки електрохімічним реакціям, які відбуваються під час контакту його електродів з біологічними рідинами, у яких є здатні проводити струм речовини.

Схема введення імпланту в серце людини за допомогою ін'єкції. Zhang et al. / Nature, 2025

Схема введення імпланту в серце людини за допомогою ін'єкції. Zhang et al. / Nature, 2025

Коли на імплант надходить сигнал про порушення серцевого ритму, він генерує електричний сигнал, який змушує серцевий м’яз скорочуватися. Завдяки своїм невеликим розмірам імплант підходить для дітей і людей маленького зросту, в яких серце теж має менший розмір. Крім того, імплант можна вводити за допомогою ін'єкції в серце чи через кровоносні судини, що зменшує потребу в операції на відкритому серці. Дослідники вважають, що пристрій знайде застосування і в інших галузях медицини, де використовують електростимуляцію: відновленні нервів і кісток, загоювання ран і зменшення болю.

  • Інший біорозкладний пристрій на основі гідрогелю науковці запропонували використовувати як кардіостимулятор і дефібрилятор, а також для відстеження серцевого ритму. Його можна ввести через ін’єкцію в область серця.

Поділитися із друзями!

Біорозкладний пристрій розміром кілька міліметрів покерував ритмом людського серця

Джерело: nauka.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua