вологість:
тиск:
вітер:
«Персеверанс» зафіксував поїдання одного марсіанського пилового диявола іншим
Марсохід «Персеверанс» застав один пиловий диявол — так називають вихори з пилу на Марсі — за поглинанням іншого. Це сталося на Пагорбі відьми Гейзел, що знаходиться на вершечку кратера Єзеро, у якому часто фіксують пилові бурі. Дослідження пилових дияволів на Марсі допомагає краще зрозуміти атмосферні явища, що формують погоду планети. Про відкриття повідомили на сайті NASA.
Менший пиловий диявол переслідує більшого, який його і поглинув. На фоні в центрі та зліва видно ще два пилових дияволи. NASA / JPL-Caltech / SSI
Що сталося з пиловими дияволами після поглинання?
Марсохід «Персеверанс» зробив знімки пилових дияволів з відстані близько кілометра під час експерименту зі створення зображень Марса для вивчення його погоди. Більший із пилових дияволів мав діаметр 65 метрів, тоді як менший — лише п’ять, а розмір ще двох позаду них, які не взаємодіяли, невідомий. Хоча більший пиловий диявол і поглинув меншого, але найімовірніше довго не прожив. Як відомо, на Марсі такі вихори тривають протягом близько 10 хвилин.
- Марсохід «Персеверанс» не просто часто фіксує пилових дияволів — насправді він не провів жодного дня на планеті без пилових бур і вихорів. Усе тому, що кратер Єзеро більш вітряний за, наприклад, кратер Ґейл, який досліджує марсохід «К’юріосіті».

Новини рубріки

Вчені створили мозкові клітини які змінюють ідентичність
08 квітня 2025 р. 18:49

Дерева допомагають викривати незаконний видобуток золота в Амазонії
08 квітня 2025 р. 18:48

Тераформування Марса вимагатиме гігантських зусиль та енергії
08 квітня 2025 р. 18:27