вологість:
тиск:
вітер:
У 2024 році на Землю щодня падали три космічні апарати
Європейське космічне агентство повідомило, що у 2024 році на Землю впали 1200 космічних апаратів, тобто по три кожного дня. Ці оцінки не враховують космічне сміття, що утворювалося внаслідок зіткнень апаратів або вибухання їх на орбіті. І з часом кількість таких об’єктів лише збільшуватиметься, що призведе до зростання імовірності падіння їхніх уламків у заселених зонах. Про це повідомили у звіті Європейського космічного агентства.
Мапа розподілу активних супутників (блакитні), і космічного сміття різного розміру (жовто-червоне) на орбіті Землі. ESA
Чому космічні апарати падають на Землю?
За оцінками науковців, на земній орбіті зараз знаходиться понад 45 тисяч об’єктів розміром більш як 10 сантиметрів. Частину з цих об’єктів складають супутники, що вийшли з ладу. Для того, щоб вони не накопичувалися на орбіті й не заважали роботі інших супутників, їх зазвичай змушують зійти з орбіти та увійти в атмосферу, де вони згорять , як телескоп NEOWISE.
Крім вимкнених супутників, зіткнення космічного сміття призвело до появи щонайменше 3000 нових фрагментів космічного сміття у 2024 році. Ще 9300 супутників на орбіті наразі залишаються активними, і їхня кількість постійно зростатиме через виведення нових супутників Starlink компанії SpaceX, Kuiper компанії Amazon і китайських Qianfan, носій яких розірвався на орбіті у серпні минулого року. Це збільшує потребу у створенні нових методів виведення космічного сміття з орбіти та більш безпечних для природи матеріалів.
- Через глобальне потепління кількість супутників, які можуть одночасно перебувати на орбіті, зменшиться . Це станеться через охолодження верхніх шарів атмосфери та сповільнення згоряння космічного сміття в ній.
- Щоб зменшити шкоду від згорання супутників в атмосфері, японські науковці запропонували виготовляти їх з екологічного матеріалу — деревини. Перший такий супутник вже вивели на орбіту.

Новини рубріки

Астрономи знайшли зниклу матерію у Всесвіті
15 квітня 2025 р. 21:32

Вчені з’ясували, чому вуглецевих метеоритів так мало
15 квітня 2025 р. 21:32

Інопланетне життя може існувати на великому супутнику Сатурна Титані
15 квітня 2025 р. 21:29