Ґрунт зі зворотного боку Місяця вперше представили громадськості

24 квітня 2025 р. 09:29

24 квітня 2025 р. 09:29


Китай уперше представила для широкої публіки зразки ґрунту, які були доставлені зі зворотного боку Місяця. Сьогодні, 24 квітня, у Китаї відзначається національний День космонавтики. 55 років тому КНР запустила свій перший космічний супутник Дунфан Хун-1. У 2024 році Китай став першою країною у світі, що успішно посадила апарат на зворотний бік Місяця і доставила зразки місячного ґрунту.

Зразки місячного ґрунту, зібрані в басейні Південний полюс – Ейткен на звороті Місяця апаратом «Чан’є-6», були виставлені на огляд у виставковому центрі Shanghai World Expo Center. Там же можна побачити зразки місячного ґрунту, зібрані під час місії «Чан’є-5» у грудні 2020 року.

Китай розпочав підготовку до першої в історії посадки на зворотний бік Місяця у 2019 році. Місяць «Юйту-2» разом із посадковою платформою кілька місяців успішно працювали на раніше невивченій території. У ході місії «Юйту-2» виявив на прихованому боці Місяця два види порід мантії, існування яких викликало сумніви вчених.

Космічний апарат «Чан’є-6» було відправлено до космосу 3 травня 2024 року з космодрому Веньчан, розташованого на острові Хайнань, з використанням ракети «Чанчжен-5 Y8». 2 червня він здійснив посадку в заздалегідь обраній зоні басейну Південний полюс — Ейткен, де зібрав різні зразки ґрунту з кількох ділянок. 4 червня апарат стартував із поверхні Місяця. Вперше в історії людства «Чан’е-6» привіз на Землю ґрунт зі зворотного боку супутника, маса якого становила близько двох кілограмів.

Ґрунт зі зворотного боку Місяця вперше представили громадськості

Джерело: portaltele.com.ua (Космос)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua