вологість:
тиск:
вітер:
М’який червоподібний робот стрибнув на три метри в висоту. Це у 25 разів більше за його розмір
Інженери створили м'якотілого червоподібного робота, здатного стрибати на висоту майже трьох метрів, що у 25 разів більше за його власний розмір. Для його створення науковці надихалися паразитичними червами, що стрибають на у 20 разів більшу за їхні розміри висоту попри не надто розвинені м’язи. Робот відрізняється від інших стрибучих роботів відсутністю кінцівок і може знайти застосування навіть у дослідженні інших планет, адже стрибає з піску та інших нерівних поверхонь. Дослідження опублікували в журналі Science Robotics .
Схема стрибка паразитичного черва, яким надихалися науковці (A-C), і м'якотілого робота (D-F). Kink позначає згин у тілі черва й робота, який штовхає їх уперед під час стрибка. Kumar et al. / Science Robotics, 2025
Яким є стрибучий робот?
Для створення робота науковці досліджували рух нематод, або круглих червів, які є паразитами комах. За відео того, як ці нематоди стрибали, дослідники з’ясували, що черви спершу витягують своє тіло вгору, потім згинають його у петлю, а тоді спрямовують голову в той бік, куди хочуть стрибнути. Далі дослідники розробили робота розміром близько 13 сантиметрів з м’яким тілом і скелетом із вуглецевого волокна.
Завдяки цьому скелету науковці змогли досягти більшої твердості та пружності робота, тож він навіть перевершив за характеристиками свого природного попередника. Як і нематода, робот використовував згин тіла, що створював нестабільність між зігнутими та розтягненими тканинами. Через це зігнуті тканини намагалися повернутися в розпрямлений стан, а розтягнуті — в стиснений, що створювало напруження в тілі робота перед стрибком і збільшувало його дальність.
- Нематоди — не єдині стрибучі черви. На Мадагаскарі зоологам вперше вдалося зафільмувати , як місцеві п’явки зістрибнули з листка на долівку.
- А серед членистоногих науковці знайшли рекордсмена зі швидкості обертання у стрибку — двоміліметрова істота виконує сальто зі швидкістю до 368 обертів на секунду.

Новини рубріки

Музика активувала залучені у задоволенні від їжі та сексу рецептори в мозку
24 квітня 2025 р. 15:16

Вчені використовують новітні технології для пошуку льоду на Місяці
24 квітня 2025 р. 13:36

Місяць, Венера та Сатурн сформують «космічну усмішку»
24 квітня 2025 р. 12:42