вологість:
тиск:
вітер:
Акупунктура спричинила в жінки розрив оболонки та колапс обох легень
Японка потрапила до лікарні з задишкою після сеансу акупунктури, тобто традиційної терапії вколюванням тонких довгих голок. Комп’ютерна томографія показала, що її задишка спричинена пошкодженням оболонки та колапсом, тобто зменшенням об’єму, легень — такий стан називають пневмотораксом. Жінці спершу відновили насичення крові киснем за допомогою кисневої маски, а потім видалили зайве повітря з порожнини навколо легень, після чого пацієнтка повністю відновилася та за чотири дні вийшла з лікарні. Про випадок розповіли у журналі Oxford Medical Case Reports .
Комп'ютерна томографія грудної порожнини жінки, на якій добре видно зменшення легень в об'ємі порівняно з їхніми нормальними розмірами. Kashiura et al. / Oxford Medical Case Reports, 2025
Як жінка почувалася після акупунктури?
Японка віком 57 років звернулася до лікарні з кашлем і задишкою за дві години після сеансу акупунктури, на яку ходила, щоб позбутися запаморочення. Акупунктуру проводили з обох боків спини, вколюючи голки діаметром 0,16 міліметра та довжиною три сантиметри від задньої поверхні шиї до низу спини. Під час огляду жінка була при тямі та не мала ознак сплутаності свідомості. Частота дихання пацієнтки становила 28 вдихів на хвилину, що трохи більше за норму 14-24 вдихи, а також вона мала підвищений артеріальний тиск — 148 на 89 міліметрів ртутного стовпчика, коли норма — нижче 120 на 80.
Рівень насичення крові киснем у жінки також був нижчим за норму та становив 92 відсотки, а з обох боків легень було стишене дихання, через що медики запідозрили пошкодження оболонки обох легень. Комп’ютерна томографія показала наявність емфіземи, тобто розширеної альвеоли, в лівій легені, що могло ускладнити дихання. Як зазначають медики, пневмоторакс є доволі поширеним ускладненням акупунктури грудей і спини, тож лікарі мають бути обізнаними про таке ускладнення, щоб швидше поставити діагноз пацієнтам, що звертаються з утрудненням дихання після акупунктури.
Хто ще звертався до лікарні з пошкодженням легень
😗 Американцю діагностували свист у мошонці, який був спричинений пошкодженням оболонки легень, накопиченням повітря в черевній порожнині та його виходом через стару рану.
🫁 Імпланти грудей п’ятого розміру допомогли тимчасово замінити легені чоловіка, що страждав на сильну інфекцію: вони підтримували його серце в правильному положенні в очікуванні пересадки.
👁 А на рак легенів у жінки з Індії вказали не задишка чи кашель, а раптова втрата зору лише в одному оці — це перший подібний випадок.

Новини рубріки

Стоянка в Австрії показала адаптацію людей до льодовика
30 квітня 2025 р. 02:33

Дослідження пояснює складні причини зникнення комах
30 квітня 2025 р. 02:33

Учені з'ясували, чому зникли гігантські кенгуру
30 квітня 2025 р. 01:26