вологість:
тиск:
вітер:
Чоловіки приміряли роль жінки у віртуальній реальності. Це спонукатиме їх менше чіплятися до жінок на вулиці
Науковці розробили віртуальну реальність, у якій чоловіки можуть відчути себе жінками, які вночі їдуть у метро та вимушені терпіти зачіпання з боку інших чоловіків. Як показав експеримент, після такого досвіду у віртуальній реальності чоловіки відчували гнів та огиду, що може змусити засуджувати такі дії з боку інших чоловіків. Так науковці сподіваються спонукати чоловіків не чіплятися до жінок і втручатися, якщо вони є свідками таких випадків. Статтю про це опублікували на сайті препринтів PsyArXiv.
Один з учасників дослідження в обладнанні для віртуальної реальності та вигляд його аватара всередині цієї реальності. Lucifora et al., 2025
Як чоловіки змогли пережити жіночий досвід?
Науковці запросили до дослідження 36 молодих чоловіків, які у віртуальній реальності грали за аватара — жінку, яка збиралася на вечірку та пізно ввечері їхала на метро. Половина учасників стикалася з неприємними коментарями від чоловіків, наприклад, «Агов, чому б тобі не посміхнутися?». Водночас іншій половині чоловіки ставили більш нейтральні запитання, зокрема «Котра година?».
Симуляція метро, у якій мали перебувати учасники дослідження та де отримували неприємні коментарі у свій бік. Lucifora et al., 2025
Як з’ясували науковці, у ситуації, коли питання були нейтральними, учасники відповідали на них у половині випадків. А у групі, яка пережила чіпляння від інших чоловіків, лише один учасник агресивно відповів чоловікам. Як пояснили самі учасники, вони брали до уваги те, що грали саме за жінку — і якби були чоловіками, то відповідали б упевненіше. Порівняно з учасниками, яким ставили нейтральні запитання, ті чоловіки, що пережили у віртуальній реальності чіпляння на вулиці, відчували сильніші огиду та гнів після завершення експерименту.
Хоча в учасників не вимірювали напряму наміри чіплятися до жінок до та після експерименту, такі негативні емоції можуть спонукати їх протидіяти насиллю до жінок. Утім одним з обмежень дослідження є те, що учасники з самого початку були тими, хто не чіпляється до жінок на вулиці, тож науковці не впевнені, чи досвід у віртуальній реальності зможе змінити ставлення інших чоловіків.
Як віртуальна реальність доповнює звичайну
🐭 Окуляри віртуальної реальності не є новинкою для людей, але інженери створили такі окуляри й для мишей. І в них тварини не відрізнили віртуальний світ від справжнього.
🐈⬛ Щоб люди змогли погладити кота у віртуальній реальності, науковці створили пензлики, які змінюють жорсткість своїх щетинок, щоб доторки до них нагадували доторки шерсті.
📖 За допомогою штучного інтелекту пропонують у віртуальній реальності воскрешати померлих близьких. Які ризики це несе — розповідали у матеріалі «Віртуальне воскресіння».

Новини рубріки

Стоянка в Австрії показала адаптацію людей до льодовика
30 квітня 2025 р. 02:33

Дослідження пояснює складні причини зникнення комах
30 квітня 2025 р. 02:33

Учені з'ясували, чому зникли гігантські кенгуру
30 квітня 2025 р. 01:26