Японський приватний модуль дістався орбіти Місяця, але сяде на його поверхню аж у червні

08 травня 2025 р. 14:32

08 травня 2025 р. 14:32


Приватний модуль RESILIENCE японської компанії ispace 7 травня дістався орбіти Місяця, тоді як його посадку на поверхню супутника заплановано не раніше 5 червня. Модуль розробили для підтримки місій з дослідження Місяця, створення карт його поверхні та добування природних ресурсів. Посадковий модуль створений спеціально для недорогого та частого доставлення інструментів і припасів до супутника. Про це повідомили на сайті компанії.

Художнє зображення модуля RESILIENCE на орбіті Місяця. ispace

Що модуль робитиме на Місяці?

У разі успішної посадки модуль RESILIENCE проведе низку наукових експериментів з використанням інструментів інших приватних компаній. Серед таких обладнання для електролізу води, за допомогою якого планують добувати кисень на Місяці, та модуль для вирощування водоростей як потенційного джерела їжі. Крім цього, модуль проведе вимірювання космічної радіації на шляху від Землі до Місяця та на орбіті й поверхні супутника для університету Тайваню. Ровер TENACIOUS розміром близько пів метра та вагою п’ять кілограмів досліджуватиме місце посадки модуля, збиратиме місячний реголіт і передаватиме дані про поверхню на сам модуль.

Окрім наукових інструментів, модуль також несе культурну спадщину. Зокрема він має доставити на Місяць металеву плиту з фрагментом японського науково-фантастичного роману Gundam UC, меморіальний диск ЮНЕСКО, присвячений різноманіттю людських мов і культур, і модель місячного житла від шведського митця.

Як приватні модулі допомагають досліджувати Місяць

😔 У приватних модулів на Місяці історія невдалих місій. Так модуль «Перегрін» компанії Astrobotic Technologies у 2024 році навіть не зміг дістатися супутника через критичні втрати палива.

📡 Модуль «Одіссей» американської компанії Intuitive Machines все ж дістався Місяця, але під час посадки завалився на бік, а через тривалу ніч на супутнику з ним втратили зв’язок.

🙅‍♀️ Його долю повторив і другий модуль цієї ж компанії, Athena. Спершу стало відомо про його посадку на Місяці, потім компанія повідомила про завалювання його на бік, а зрештою виявилося, що модуль скоро вимкнеться .

🎉 Першим же приватним модулем, який успішно сів на Місяці та продовжив місію, став Blue Ghost компанії Firefly Aerospace. Він сфотографував захід і затемнення Сонця на супутнику, а також випробував пристрій для захисту від місячного пилу.

Поділитися із друзями!

Японський приватний модуль дістався орбіти Місяця, але сяде на його поверхню аж у червні

Джерело: nauka.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua