Ризик хвороби Паркінсона виявився вищим у тих, хто живе біля полів для гольфу

14 травня 2025 р. 16:53

14 травня 2025 р. 16:53


Ризик хвороби Паркінсона виявився вищим у тих людей, що проживають поблизу полів для гольфу, ніж у тих, хто живе на відстані щонайменше 10 кілометрів. Це пов’язали зі впливом пестицидів, якими обробляють поля для гольфу, через їхнє потрапляння в питну воду. Водночас як вони впливають на частих гравців у гольф, поки невідомо. Дослідження опублікували в журналі JAMA Network Open .

Ризик хвороби Паркінсона виявився вищим у тих, хто живе біля полів для гольфу. GIPHY

Наскільки вищим був ризик хвороби в людей поблизу полів для гольфу?

Науковці аналізували дані епідеміологічного дослідження, проведеного у штаті Нью-Йорк у 1991-2015 роках. Вони виявили 419 випадків хвороби Паркінсона серед мешканців одного з міст за цей час і співвіднесли хворих людей з понад 5000 здорових, які відповідали за віком і статтю. Ці дані аналізували за тим, наскільки далеко люди проживали від полів для гольфу та чи користувалися питною водою, яку відбирали з тієї ж території, де розташоване поле.

Як виявилося, проживання в радіусі 1,6 кілометра було пов’язаним з вищим на 126 відсотків ризиком хвороби Паркінсона порівняно з тими, хто жив на відстані щонайменше 10 кілометрів. Люди, які пили воду з джерел, розташованих поблизу полів для гольфу, мали майже удвічі більший ризик хвороби за тих, хто пив воду з віддалених від них джерел. У них також був на 49 відсотків більший ризик хвороби Паркінсона порівняно з тими, хто пив воду з колодязів.

Науковці вважають, що не лише потрапляння пестицидів у воду, але й поширення їх у повітрі може впливати на ризик хвороби Паркінсона. Це пов’язали з тим, що цей ризик був більшим у тих, хто жив у густонаселених міських регіонах біля полів для гольфу, де гірше циркулює повітря. Таким чином, для захисту здоров’я людей потрібно зменшити забруднення води та повітря пестицидами з полів для гольфу, наприклад, зменшивши інтенсивність їх обробки в регіонах з великою густотою населення.

  • А от життя поблизу малих аеродромів може загрожувати дітям накопиченням свинцю в крові. Усе тому, що в паливі для малих літаків досі використовують добавки з цим важким металом.

Поділитися із друзями!

Ризик хвороби Паркінсона виявився вищим у тих, хто живе біля полів для гольфу

Джерело: nauka.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua