вологість:
тиск:
вітер:
Час життя Всесвіту скорочується
Сучасні наукові оцінки розпаду об’єктів у Всесвіті скорочують прогнозований час його існування, базуючись на теорії Стівена Хокінга.
У 1975 році професор Стівен Хокінг запропонував ідею, що чорні діри можуть втрачати масу через квантове випромінювання – згодом назване “випромінюванням Хокінга” . Це припущення змінило уявлення про стабільність чорних дір, кинувши виклик класичній теорії відносності. Нове дослідження вчених з Радбодського університету вказує, що не лише чорні діри, але й інші щільні космічні об’єкти можуть повільно «випаровуватись». “Ми побачили, що час їхнього розпаду залежить лише від щільності” , – пояснив фізик Вальтер ван Суйлеком.
Команда, яку очолив астрофізик Хайно Фальке, довела , що об’єкти на кшталт нейтронних зір і білих карликів зникають значно швидше, ніж вважалося раніше. Якщо раніше кінець існування таких об’єктів оцінювався у 10???? років , то нині це число зменшено до 10?? років . Це стало можливим завдяки застосуванню оновлених квантово-гравітаційних розрахунків. “Кінцева загибель Всесвіту, виявляється, не така далека, хоча й ще дуже тривала” , – підкреслив Фальке.
Варто зауважити, що команда дослідників провела й низку курйозних розрахунків, демонструючи, як випаровування вплине на об’єкти з низькою щільністю. Наприклад, вони з’ясували, що навіть Місяць і людина можуть зникнути через 10?? років . Ці сценарії, хоч і гіпотетичні, слугують інструментом для глибшого розуміння квантових процесів. “Ставлячи такі крайні запитання, ми хочемо зрозуміти більше про фундаментальні сили” , – наголосив Суйлеком.
Отже, хоча дослідження підтверджує надзвичайну тривалість існування нашого Всесвіту, воно також вказує на нові обмеження цієї тривалості. Теорія Хокінга, незважаючи на спірність, поступово знаходить експериментальні та математичні підтвердження. І хоча ми ще далеко від остаточного розуміння, ці оцінки відкривають перспективу до переосмислення космічної долі .

Новини рубріки

Заміна єдиного нуклеотиду в ДНК врятувала немовля від смертельної хвороби печінки
16 травня 2025 р. 11:39

NASA «воскресила» двигатели Вояджер-1 спустя 20 лет и через 24 млрд км
16 травня 2025 р. 11:06

Вчені запропонували нове розв’язання проблеми космічного сміття
16 травня 2025 р. 10:58