вологість:
тиск:
вітер:
Електрична стимуляція мозку покращила математичні здібності людей
Електрична стимуляція мозку покращила математичні здібності людей, особливо тих, хто мав проблеми з математикою до цього. Науковці вважають, що причиною цього є посилення зв’язків між ділянками мозку, залученими в обчисленнях. Такий підхід може зменшити розрив в освіті, допомагаючи людям зі вродженими труднощами в математиці наздогнати тих, хто має більший хист до неї. Дослідження опублікували в журналі PLOS Biology .
Електрична стимуляція мозку покращила математичні здібності людей. GIPHY
Чому електричний струм вплинув на математичні здібності?
Математика є однією з галузей науки, де найбільше проявляється ефект Матвія — чим краще людина засвоює її на початку, тим легше їй освоювати подальші теми. Щоб дізнатися, чи можна вплинути на початкові здатності людей до математики, науковці провели дослідження на 72 студентах, у яких вимірювали активність різних ділянок мозку під час вирішення математичних завдань. Вони підтвердили результати попередніх досліджень: люди з більш розвиненими сигнальними шляхами у мозку між дорсолатеральною префронтальною корою та задньою тім’яною корою мали кращі здібності до математики.
Далі науковці прикладали електроди до черепа людей у ділянках лобної та тім’яної часток мозку, м’яко стимулюючи їх електричним струмом або вдаючи цю стимуляцію. Порівняно з тими учасниками, яким не стимулювали мозок електричним струмом, після стимуляції дорсолатеральної префронтальної кори люди краще виконували математичні завдання. Це виявилося пов’язаним із покращенням зв’язків між цією ділянкою та задньою тім’яною корою. Крім того, внаслідок стимуляції в учасників зросла активність ГАМК-ергічних нейронів, які регулюють процеси збудження та гальмування інших нейронів у мозку. Як вважають науковці, саме баланс процесів збудження та гальмування нейронів є ключовим у нейропластичності та здатності до навчання.
Якщо дослідникам вдасться розробити безпечний пристрій для стимуляції мозку та покращення таким чином математичних здібностей, то це може посприяти більшій освіченості суспільства загалом. Однак вони застерігають, що такий пристрій може бути більш доступним людям з високим рівнем доходу, що може, навпаки, збільшити розрив у здібностях людей з різних соціальних груп.
Які фактори впливають на здібності до математики
🧬 Науковці з’ясували, що частково здібності до математики закладаються вже генетично, виявивши ген, який впливає на формування ділянки мозку, відповідальної за розуміння чисел.
🧠 Крім того, на математичні здібності впливає й рівень сигнальних сполук у мозку — вже згаданої в цьому дослідженні ГАМК і глутамату, які регулюють процеси збудження й гальмування нейронів.
👫 Ефект Матвія у здібностях до математики найбільш помітний у різниці між статями: вже у перший рік навчання в школі хлопчики значно випередили дівчаток в оцінках з цього предмета.
👨👩👦👦 Але на здатність дітей навчатися математики впливає і їхнє оточення, зокрема батьки. Як виявилося, якщо у батьків є страх перед вирішенням математичних завдань, то і їхні діти матимуть менше успіхів у цьому предметі.

Новини рубріки

Археологи розшифрували найдавніший геном єгиптянина віком майже 5000 років
03 липня 2025 р. 13:26

Третій міжзоряний об’єкт залетів у Сонячну систему на швидкості 60 кілометрів на секунду
03 липня 2025 р. 12:03