вологість:
тиск:
вітер:
Нове відкриття може змінити підходи до лікування генетичних хвороб
Відкриття нової органели — геміфузоми — у клітинах людини дає надію на прорив у лікуванні спадкових захворювань.
Дослідники з Університету Вірджинії разом із колегами з Національного інституту здоров’я США ідентифікували унікальну органелу, яку назвали геміфузомою . Вона є «спеціалізованою внутрішньоклітинною структурою», яка «з’являється і зникає за потребою клітини» , як зазначила докторка Сехам Ебрахім. Ця органела бере участь у критичних процесах сортування та переробки клітинного матеріалу, а її пошкодження може спричиняти генетичні хвороби. «Це як відкриття нового центру переробки відходів всередині клітини» , — підкреслила Ебрахім.
Геміфузоми відіграють важливу роль у формуванні везикул — мікроскопічних мішечків, які транспортують речовини всередині клітини. «Геміфузоми — це як вантажна платформа, де вони з’єднуються і передають вантаж» , — пояснює дослідниця. Вчені застосували кріоелектронну томографію (cryo-ET) , що дозволяє створювати зображення клітин у «замороженому» стані, щоб вперше візуалізувати цей процес. Завдяки цьому вдалося виявити щільну структуру , вбудовану в клітинну мембрану на стику двох везикул.
Геміфузоми можуть бути критичними у розвитку таких хвороб, як синдром Германського-Пудлака , що викликає порушення пігментації, зору, дихання та згортання крові. Ці порушення виникають через проблеми з транспортуванням речовин усередині клітин. Розуміння ролі геміфусом у цих процесах відкриває можливість створення нових терапевтичних стратегій . «Це лише початок… Це може привести нас до нових стратегій лікування складних генетичних захворювань» , — підсумовує Ебрахім.
Хоча дослідження ще тривають, відкриття геміфузоми, опубліковане в журналі Nature Communications , закладає підґрунтя для глибшого розуміння клітинної біології. Цей прорив демонструє, що навіть у добре вивченому середовищі, як клітина, все ще можливі сенсаційні відкриття.

Новини рубріки

Археологи розшифрували найдавніший геном єгиптянина віком майже 5000 років
03 липня 2025 р. 13:26

Третій міжзоряний об’єкт залетів у Сонячну систему на швидкості 60 кілометрів на секунду
03 липня 2025 р. 12:03