вологість:
тиск:
вітер:
Археологи відкрили нові факти про найдавніші доісторичної споруди Франції
Нові дані свідчать , що деякі з мегалітів були встановлені між 4600 і 4300 роками до н.е., що робить їх одними з найдавніших у Європі, передають Хроніки Обухова .
Роботи проводили в межах міжнародного проєкту NEOSEA, який очолює Університет Гетеборга у співпраці з археологами з Франції. Під час рятівних розкопок на ділянці Ле Пласкер перед будівництвом бізнес-парку виявили сліди вирівнювань каменів, що дали змогу визначити їхній вік з безпрецедентною точністю.
Нам вдалося датувати кілька вирівнювань між 4600 і 4300 роками до н.е., що робить їх одними з найдавніших у Європі, — зазначила керівниця проєкту археологиня Беттіна Шульц-Паульссон.
У регіоні Карнаку налічується понад 3000 вертикально встановлених каменів, що простягаються на 10 км — це найбільше скупчення мегалітів у Європі.
Через кислі ґрунти у регіоні Морбіан кістки та інші органічні рештки зазвичай не зберігаються. Однак нові зразки деревного вугілля (50 фрагментів) дозволили провести точне датування. У місцях, де раніше стояли мегаліти (нині самі камені відсутні), археологи знайшли залишки вогнищ і кулінарних ям, що може свідчити про використання вогню під час будівництва або у ритуальних цілях.
Також на ділянці знайшли монументальну гробницю приблизно 4700 року до н.е., зведену на місці житла мисливців-збирачів часів мезоліту. Це відкриття дозволяє краще зрозуміти перехід до осілого способу життя та ритуальні практики давніх європейців.
Переклад: Мирослав Чайковський

Новини рубріки

У Канаді знайшли найдавніші скелі Землі — 4,3 млрд років
03 липня 2025 р. 22:59

У бурштині знайшли грибів-“зомбі” віком 99 млн років
03 липня 2025 р. 22:59

Гідроенергія висушує річки: екологи б’ють на сполох
03 липня 2025 р. 22:43