Дослідження на понад мільйоні дітей розвінчало міф про зв’язок вакцин й аутизму

16 липня 2025 р. 16:12

16 липня 2025 р. 16:12


Дослідження за участі 1,2 мільйона данських дітей не виявило зв’язку між вакцинацією в дитинстві та появою аутизму, астми чи будь-яких інших хвороб. Хоча науковці й раніше наголошували на безпечності вакцин, деякі батьки все одно ставилися до них із сумнівом через вміст у вакцинах солей алюмінію. Нове ж дослідження підтвердило, що кількість цих солей, отриманих дітьми внаслідок щеплень, недостатня для завдання шкоди їхньому здоров’ю. Дослідження опублікували в журналі Annals of Internal Medicine .

Дослідження на понад мільйоні дітей розвінчало міф про зв’язок вакцин й аутизму. GIPHY

У чому проблема солей алюмінію?

Хоча попередні дослідження вже показали безпечність більшості компонентів вакцин, одним із головних аргументів антивакцинаторів є вміст солей алюмінію у препаратах для щеплень. Цей компонент вакцин є ад’ювантом , тобто речовиною без власної імуногенної дії, яка підсилює ефект інших компонентів вакцини. Попередні дослідження на тваринах і невеликих вибірках дітей вказували на підвищення ризику алергій, автоімунних і нейрологічних захворювань через контакт із солями алюмінію.

Тому науковці вирішили використати базу даних про щеплених протягом 1997-2020 років дітей, щоб оцінити безпечність вакцин зі вмістом солей алюмінію. Дослідники вираховували загальну дозу отриманих дітьми солей алюмінію до віку двох років і порівнювали її з частотою появи різних захворювань у цих дітей. Як виявилося, щеплені діти мали не вищий, а місцями й трохи нижчий ризик появи 50 хронічних захворювань. Отримання більшої кількості вакцин не було пов’язаним з вищим ризиком захворювань, що ще раз підтвердило відсутність зв’язку між ними.

Науковці пояснюють це тим, що під час вакцинації діти отримують настільки малу кількість солей алюмінію, що деякі дослідження навіть не виявили підвищення концентрації алюмінію в крові немовлят після щеплення. Ті ж дослідження, які виявляли нейро- та імунотоксичну дію алюмінію, проводили на лабораторних тваринах, яким регулярно й протягом тривалого часу вводили значні дози алюмінію.

Що знають про користь і загрозу від вакцин

🤯 Прикладом, який ілюструє безпечність вакцинації, є 62-річний німець, який вакцинувався від ковіду 217 разів і не отримав жодної шкоди для здоров’я. Однак наслідувати його приклад лікарі не радять.

💉 Екстрена вакцинація, яку проводять вже під час спалаху хвороби, теж виявилася ефективною та запобігла 327 тисячам смертей від тропічних захворювань і кору.

💊 Однак на ефективність вакцинації, особливо в дітей, може негативно впливати приймання антибіотиків у віці немовляти. Таке лікування пов’язали зі слабшою імунною відповіддю на вакцини у віці семи місяців.

Поділитися із друзями!

Дослідження на понад мільйоні дітей розвінчало міф про зв’язок вакцин й аутизму

Джерело: nauka.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua