вологість:
тиск:
вітер:
Клімат змінює українські річки: ці види риб на межі зникнення (фото)
Нестача кисню — смертельний вирок для деяких видів річкових риб
Щоліта українські великі річки починають цвісти , а менші можуть взагалі пересихати. Це відбувається внаслідок зміни клімату. Впливає він і на рибне різноманіття України. В наших річках водяться цікаві та рідкісні, однак через брак кисню риби гинуть.
Особливо страждають види, які потребують високого вмісту кисню у воді, розповіла "Телеграфу" іхтіологиня Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь . Вона наголошує — багато видів вже не трапляються в наших рівнинних річках. Серед тих, хто в небезпеці — слиж європейський.
Слиж у водоймах України не виростає більшим за 15 см, вага — 20-25 грам. " Така рибка невеличка. Але в нього високі вимоги до вмісту кисню вважається. І в притоках там, де є течія, він трапляється. А уже в стоячих водоймах і в самому Дніпрі, який є каскадом водосховищ, то немає цього виду" , — розповідає науковиця.
Ще одна риба, яка в Україні вже навіть занесена до Червоної книги з 2021 року — підуст . За словами іхтіологині, його мало де можна побачити в наших рівнинних водоймах: "Підуст в басейні Дніпра є в невеликих кількостях, ну в Десні, і я думаю, що і в Прип'яті є, а так то по інших притокам там майже його й нема ". Вона каже, що можна досліджувати річки десятиліттями й ця риба може десь трапитися, але він дуже рідкісний.
Раніше "Телеграф" розповідав, що в українських водоймах завівся хижак — ротань-головешка . Окрім страшної зовнішності, цей хижак шкодить популяціям українських риб. Ця риба прийшла до України з Далекого Сходу, і це не єдиний чужоземець — в українських водоймах чимало зайд з інших країн .

Новини рубріки

Восьминоги сприйняли резинову кінцівку за свою, як люди
22 липня 2025 р. 12:50

Астрономи вперше сфотографували невидимого компаньйона Бетельгейзе
22 липня 2025 р. 11:26